زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/5/26 - تبیین آیین محرم توسط مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان :

مراسم عزاداری در فضای بسته اصلا نخواهیم داشت


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: امسال مراسم دسته‌روی به هیچ وجه نخواهیم داشت و حسینیه، زینبیه، فاطمیون نیز مراسم خود را تعطیل خواهند کرد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
مراسم عزاداری در فضای بسته اصلا نخواهیم داشت/ همایش شیرخوارگان تلویزیونی برگزار و تعزیه ارمغان‌خانه و رجعین تعطیل می‌شود

حجت‌الاسلام سعید احمدی  در نشست خبری با خبرنگاران ضمن اشاره به برنامه‌های تدارک دیده شده ماه محرم اظهار کرد: در ماه محرم برنامه داریم که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین تصمیمات ستاد ملی کرونا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و طبق همان برنامه اجرایی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه بحث هیأت با هیچ برنامه دیگری قابل مقایسه نیست، افزود: از همین رو بر اساس رویکرد ستاد ملی کرونا برنامه‌ها اجرایی خواهد شد.

تجمعات منجر به شیوع ویروس کرونا تعطیل است

وی با اشاره به اینکه امسال اجتماعاتی که منجر به شیوع ویروس کرونا باشد را نخواهیم داشت، گفت: از همین رو برگزاری هرگونه دسته‌روی ممنوع است.

احمدی با بیان اینکه از روستاها که از سوم ماه محرم از روستایی به روستای دیگر داشتیم را نخواهیم داشت، گفت: همچنین بحث تعزیه‌خوانی نیز در زنجان اجرایی نخواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: برنامه‌های ماه محرم امسال صرفا محدود به نماز جماعت در حد نیم ساعت خواهد بود.

وی تصریح کرد: همچنین برگزاری مراسم در فضاهای باز نیز با تایید کارشناسان بهداشتی برگزار و این مراسمات در دهه محرم برگزار خواهد شد و زمان آن نیز حداکثر یک و نیم ساعت خواهد بود.

احمدی با اشاره به اینکه نحوه ورود و خروج عزاداران نیز مطابق پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود، گفت: همچنین عزاداران با فاصله دو متر از هر طرف در مراسم حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: از دیگر شرایطی که باید رعایت شود، استفاده از ماسک است و ورود بدون ماسک به عزاداری‌ها ممنوع است.

احمدی با بیان اینکه آئین‌های محرم به هیچ وجه در فضای بسته برگزار نخواهد شد، گفت: تا دیروز برگزاری مراسم در فضای بسته با یک چهارم جمعیت مجاز بود، اما طبق آخرین تصمیم در فضای بسته اصلا مراسم نخواهیم داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در زنجان هیأت‌ها مشخص است و متولیان آن نیز مشخص شده است، گفت: البته ممکن است برخی هیأت‌ها نخواهند موضوع را رعایت کنند که با آنها برخورد می‌شود.

تعطیلی برنامه‌های حسینیه، زینبیه و فاطمیون

وی با اشاره به تعطیلی برنامه‌های حسینیه، زینبیه و فاطمیون بیان کرد: در بحث محرم نکته‌ای که به آن توجه داریم، این است که باید مطابق پروتکل‌های بهداشتی عمل شود.

احمدی با اشاره به اینکه قطعا در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌های هیأت تعطیل خواهد شد، گفت: برای روضه‌های خانگی نیز ما بنابر این داریم که اگر محلاتی برای برگزاری برنامه وجود دارد، نسبت به آن اقدام شود.

وی از فعالیت ۵۰ هیأت خواهران خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم گه فضای باز را در اختیار این هیأت‌ها نیز قرار دهیم و در این باره از هیأت‌ها تعهد حقوقی گرفته می‌شود که بار حقوقی نیز دارد.

احمدی همچنین بر استفاده از ظرفیت صدا و سیما و فضای مجازی نیز در این حوزه تاکید کرد و گفت: برای عزاداری محتوای لازم نیز پیش‌بینی شده است که بر اساس آن اقدام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان همچنین بر جلوگیری از بحث تحریف توسط شاعران اشاره کرد و گفت: امیدواریم در این باره نیز مطابق امور دینی اقدام شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط تعیین شده و تعطیلی اکثر هیأت‌های معروف، برای همایش شیرخوارگان حسینی فضا در صدا و سیما تدارک دیده شده و تعزیه ارمغان‌خانه و رجعین هم تعطیل خواهد شد.


منبع / فارس 
ویدیوی این نشست خبری در صفحه اینستاگرام سایت در دسترس است .
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org