زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1401/5/10 -

موزه آب در زنجان احداث می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با همکاری بین بخشی و مهیا شدن مقدمات، موزه آب در این شهر احداث می شود که تحقق این مهم به ارتقای فرهنگ مصرف بهینه آب کمک فراوانی می کند.
موزه آب در زنجان احداث می‌شود
علیرضا جزء قاسمی روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان گفت: حفظ و احیای میراث گذشتگان در بخش‌های مرتبط با آب ازجمله استحصال، انتقال، توزیع، بهره‌برداری و فنون به‌کاررفته در آن به‌زودی در موزه آب زنجان به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر این اساس و طبق برنامه ریزی ها، در کنار این موزه کتابخانه تخصصی در زمینه آب و قنات‌های استان زنجان هم برای مردم و دانشجویان علاقه‌مند ایجاد خواهد شد.

 به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، وسایل حفر و ابزار تقسیم آب، مدارک و اسناد قابل‌توجهی در خصوص تقسیم آب، ظرف‌های فلزی و سفالی، شیرآلات قدیمی و چوبی، وسایل مربوط به نگهداری و حمل آب، شیرآلات قدیمی که هنوز به یادگار مانده در این موزه به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان در این خصوص خاطرنشان کرد: ایجاد موزه آب در زنجان به تقویت فرهنگ و استفاده بهینه از منابع آبی کمک خواهد کرد و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان در این مسیر و تسهیل فرآیند صدور مجوز موزه با تمام قوا به شرکت آب و فاضلاب استان زنجان کمک خواهد کرد.

سعید صفوی خاطرنشان کرد: همکاری های بین بخشی نقش مهمی در پیشبرد برنامه ها و اهداف ترسیم شده دارد و تحقق این مهم از سوی دستگاههای متولی امر نتایج خوبی را به دنبال دارد.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
1401/05/14 16:24:44---
احسنت
اخبار شرکت آب و فاضلاب استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org