زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1401/2/20 -

اجرایی شدن آزمایشی کالابرگ نان در استان زنجان

وزیر صنعت معدن و تجارت از اجرایی شدن آزمایشی کالابرگ نان در استان زنجان خبر داد.

اجرایی شدن آزمایشی کالابرگ نان در استان زنجان
 رضا فاطمی‌امین وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه نشست با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح این جلسه اظهار داشت: عمده محورهای این جلسه بحث مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها بود یکی از مهمترین محورهای یارانه ها مسئله آرد و نان است.

وی افزود: قیمت گندم ۳ ماه حرکت پیش هر تن ۲۸۰ دلار بود اما اکنون هر تن گندم با قیمت ۴۰۰ دلار خریداری می شود که این موضوع باعث شده است امروزه شاهد قاچاق گسترده ای در آرد و گندم باشیم از این رو دولت برای اینکه بتوانم این موضوع را مدیریت کند از چند ماه قبل کالابرگ را در موضوع نان اجرا و شروع کرده است.

وزیر صمت گفت: کالابرگ به معنی کارت نان نیست بلکه به طریقی است که این اعتبار در کارت های بانکی هر فرد تخصیص پیدا می کند و زمانی که در نانوایی نان خریداری می کنند مبلغ ۲ هزار تومان از حساب شخصی و مابقی قیمت نان از اعتبار و یارانه دولت کسر می شود.

فاطمی امین تصریح کرد: اکنون کالابرگ نان به صورت آزمایشی در استان زنجان در حال انجام شدن است یعنی دیگر دولت یارانه را به نانوا یا وارد کننده آرد نمی‌دهد بلکه آن را مستقیما به مردم خواهد داد.

وزیر صمت بیان داشت: با این سیاست دیگر شاهد انحرافات در یارانه های پرداختی نخواهیم بود و به صورت عادلانه این یارانه ها به مردم پرداخت خواهد شد.

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org