زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1401/2/4 -

گازرسانی به ۱۰۹ واحد صنعتی در زنجان

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با گازرسانی به ۱۰۹ واحد صنعتی درسال گذشته،تعدادواحد‌های صنعتی بهره‌مندازگاز زنجان به ۲ هزار و ۴۶۴موردرسید.

گازرسانی به ۱۰۹ واحد صنعتی در زنجان
سلیمانی نژاد  با بیان اینکه در راستای کاهش آلودگی محیط زیست، کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور، پارسال به ۱۰۹ واحد صنعتی گازرسانی شده است؛ گفت: با اقدامات انجام شده، حجمی بالغ بر ۴۴ هزار و ۶۰۰ مترمکعب بر ساعت گاز طبیعی با سوخت مایع جایگزین شده است که از این تعداد ۱۴ واحد جزء مصوبه شورای اقتصاد است.

او می گوید: براساس برنامه‌ در دست اجرای شرکت گاز استان زنجان؛ موظف به جایگزینی حجم ۴۰ هزار متر مکعبی گاز طبیعی با سوخت مایع بودیم که با اقدامات انجام شده شاهد رشد ۱۲ درصدی حجم جایگزینی گاز طبیعی هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از اتصال همه ۱۱ شهرک صنعتی استان به شبکه گاز کشور خبر داد و گفت: همه ۱۱ شهرک صنعتی اشراق، نوآوران، هیدج، شریف، خدابنده، خرمدره، تخصصی روی، طارم، ماهنشان، افق ابهر و شهرک صنعتی انگوران دارای واحد صنعتی فعال و بهره‌مند از گاز هستند.

سلیمانی نژاد بابیان اینکه شرکت‌های صنعتی بزرگ و فعال خارج از شهرک‌های صنعتی نیز از انرژی گاز استفاده می‌کنند، گفت: تجهیز شهرک‌های صنعتی و شرکت‌های فعال به انرژی گاز؛ گامی مهم و اساسی در راستای توسعه صنایع مختلف در استان زنجان است.

او همچنین از بهره مندی۲ ناحیه صنعتی فعال ایجرود و ناحیه صنعتی طارم از نعمت گاز طبیعی خبر داد و گفت: ۳ محور صنعتی ذاکر– بناب، روی و نورین نیز از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: بهره‌مندی صنایع عمده استان از نعمت گاز طبیعی از جمله نیروگاه ۳ و ۴، کارخانه کریستال، نخ تایر صبا، سرب و روی، کارخانه سیمان سجاس، فولاد سیادن، روغن نباتی جهان، شمش سازان، ریخته گری آلومینیوم، ذوب البرز غرب، کارخانه مینو، شرکت معدن کاران نسوز، کارخانه سفال زنجان، کارخانه آجر زنجان، کارخانه سیمان خمسه، شرکت ریخته گری پیوسته سهند (سایت زرین آباد)، شرکت ریخته گری پیوسته سهند (سایت روستای قیطول)، فولاد البرز آرش، راشا کاسپین و سیم و کابل ابهر؛ نقطه عطفی در توسعه زیرساختی در بخش صنعت و فراهم کردن اشتغال و رفاه بیشتر برای هم استانی‌ها است.

سلیمانی نژاد تعداد کل مصرف کنندگان گاز استان زنجان را ۳۷۹ هزار و ۷۶۸ مشترک اعلام کرد و گفت: گاز زنجان مفتخر است که به ۲۶۸ هزار و ۱۸۸ مشترک شهری و ۱۱۱ هزار و ۵۸۰ مشترک روستایی که به لحاظ نوع مصرف مشتمل بر ۳۴۶ هزار و ۸۰۳ مصرف کننده خانگی، ۳۰ هزار و ۵۰۱ مصرف کننده عمومی و ۲ هزار و ۴۶۴ مصرف کننده صنعتی می‌باشد؛ خدمات ارائه می‌کند.

او می گوید: از ۲ هزار و ۴۶۴ مصرف کننده صنعتی؛ هزار و ۵۷۲ مصرف کننده به عنوان مصرف کننده جزء، ۸۳۶ مصرف کننده عمده، ۱۳ نیروگاه و ۴۳ جایگاه CNG از نعمت گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: اجرای عملیات خطوط انتقال گاز در نقاط مختلف استان زنجان برای تقویت و تکمیل زیرساخت‌های گاز به شهرها، روستا‌ها و صنایع، گازرسانی به روستا‌ها برای بهره مندی خانوار‌های روستایی استان از نعمت گاز در راستای تحقق کامل مصوبات سفر ریاست جمهور، پیگیری اجرای کامل مصوبه هیات دولت در زمینه گازرسانی به روستا‌ها در قالب اعتبارات بند "ق" تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳، صرفه جویی در مصرف سوخت با جایگزینی گاز طبیعی با سوخت‌های میان تقطیر در صنایع عمده استان از جمله برنامه‌های در دست اجرای شرکت گاز استان زنجان در ارائه مستمر خدمات به مردم شریف استان زنجان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات شما:
اخبار شرکت گاز استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org