زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1401/1/29 -

موارد کودک آزاری را به شماره ۱۲۳ اطلاع دهید

سرپرست بهزیستی استان گفت: مردم در صورت مشاهده کودک آزاری با شماره ۱۲۳ تماس بگیرند، بزرگترین راه شناسایی موارد کودک آزاری همین گزارش های مردمی است و این گزارش ها به ما کمک می‌کند.

موارد کودک آزاری را به شماره ۱۲۳ اطلاع دهید
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان حسینی افزود: طبق مفاد قانون حمایت از کودکان و نوجوانان هر گونه‌ صدمه‌ و اذیت‌ و آزار و شکنجه‌ جسمی‌ و روحی‌ کودکان‌ و نادیده‌ گرفتن‌ عمدی‌ سلامت‌ و بهداشت‌ روانی‌ و جسمی‌ و ممانعت‌ از تحصیل‌ آنان‌ ممنوع‌ و مرتکب‌ به‌ سه‌ ماه‌ و یک‌ روز تا ۶ماه‌ حبس یا پرداخت ۱۰میلیون‌ ریال‌ جزای‌ نقدی‌ محکوم‌ می‌شود.

وی اظهار کرد: کودک آزاری رفتاری است که از طرف بزرگسالان و گاه همسالان نسبت به کودکان انجام می شود و به سلامت جسمی و روانی آنان آسیب می رساند.

حسینی علاوه بر کودک آزاری جسمی و جنسی دیگر مصادیق کودک آزاری را  مهم و قابل توجه والدین عنوان نمود و خاطر نشان کرد: کودک آزاری روانی الگویی از مراقبت و پرورش کودک است که در آن والدین یا مراقبین محیط عاطفی مناسب برای رشد و تکامل کودک را فراهم نمی آورند و اقداماتی مثل محدود کردن بیش از حد فعالیت های کودک، دست کم گرفتن، تحقیر کردن، سپر بلا نمودن، تهدید کردن، ارعاب نمودن، تبعیض، تمسخر و هرگونه رفتار خشونت آمیز غیر فیزیکی دیگر از انواع این سوء رفتار هستند.

نظرات شما:
اخبار اداره کل بهزیستی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org