زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1401/1/23 -

مشترکان برق با صرفه جویی درمصرف انرژی پاداش دریافت می کنند

با هدف تشویق مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و مصرف خود را در ماه‌های گرم نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش می‌دهند، به میزان کاهش مصرف نسبت به الگوی مصرف یا مصرف دوره مشابه سال قبل (هر کدام کمتر باشد)، پاداش صرفه جویی معادل هزینه تامین برق پرداخت می شود.
مشترکان برق با صرفه جویی درمصرف انرژی پاداش دریافت می کنند
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان مهندس جوادی ، مدیر عامل این شرکت با عنوان این مطلب که به دلیل افزایش دمای هوا و کاهش بارندگی در ادوار گذشته عدم توازن تولید و مصرف برق  به صورت فزاینده‌ای افزایش می یابد ، گفت: در پیک‌بار تابستان 1400با مراجعه حضوری به صنایع بزرگ یا کوچک و برگزاری جلسات با انجمن‌های تخصصی و شرکت‌ها تعداد 10787تفاهم نامه فیزیکی یا الکترونیکی منعقد شد و مشترکان همکار به میزان 153میلیارد ریال نیز پاداش دریافت کردند که امسال نیز امید واریم با همیاری مشترکین صنعتی ، کشاورزی و سایر تعرفه ها بتوانیم تفاهم نامه های همکاری خوبی منعقد نماییم تا انشالله در تابستان سالجاری شاهد هیچ خاموشی ناخواسته واضطراری نباشیم.

مهندس جوادی گفت :به استناد قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و در اجرای حکم مندرج در بند (ی) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و بر اساس مصوبه هیات وزیران در سال گذشته ، بهای برق مشترکان کم مصرف (در سقف مصرف ۵۰ درصد الگوی مصرف) تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برابر صفر محاسبه می‌شود. برهمین اساس تعرفه‌های برق مصارف خانگی مشترکان کمتر از الگوی مصرف بر اساس تصویب نامه سال ۱۳۹۷ هیات وزیران تعیین می شود ؛ و همچنین تعرفه برق مشترکان خانگی با مصرف بالاتر از الگوی مصوب برای مصارف کمتر از الگو بر اساس جدول فعلی، مازاد بر آن تا ۱.۵ برابر، تا ۲ برابر و مصارف بیش از ۲ برابر به ترتیب با ضریب (۱.۵)، (۲.۵) و (۳.۵) برابر هزینه تأمین برق (متوسط نرخ قراردادهای خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های حرارتی دو سال گذشته به علاوه هزینه نقل و انتقال برق (ترانزیت) و هزینه سوخت با تعرفه نیروگاهی) محاسبه و دریافت می شود. الگوی مصرف در استان زنجان  ۲۰۰ کیلووات ساعت در ماه‌های غیر گرم سال و ۳۰۰ کیلووات ساعت برای ماه‌های گرم است.

وی افزود: با هدف تشویق مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و مصرف خود را در ماه‌های گرم نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش می‌دهند، به میزان کاهش مصرف نسبت به الگوی مصرف یا مصرف دوره مشابه سال قبل (هر کدام کمتر باشد)، پاداش صرفه جویی معادل هزینه تامین برق پرداخت می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با تاکید بر ترویج فرهنگ صحیح استفاده از انرژی بویژه برق در ساعات اوج مصرف ، اجرای دقیق برنامه های مدون پیک سایی تابستان 1401 را ضروری خواند و تصریح کرد: با توجه به روئیت پذیری مناسب کنتورهای برق عمده مشترکان سنگین و ادارات استان می توان برنامه ریزی و کنترل بار مطلوبی در ساعات اوج مصرف برق داشته باشیم.

نظرات شما:
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org