زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/12/21 -

برقراری پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه زنجان پیگیری می‌شود

مدیر فرودگاه زنجان، پیگیری برقراری پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه زنجان را از برنامه‌های آتی این فرودگاه عنوان کرد و گفت: با توجه به استقبال دستگاه‌های مرتبط از این طرح، در حال پیگیری برای انجام سفرهای عتبات عالیات از فرودگاه زنجان هستیم.
برقراری پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه زنجان پیگیری می‌شود
مدیر فرودگاه زنجان، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اظهار امیدواری برای برقراری پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه زنجان، افزود: با برقرای پروازهای این مسیر، مشتاقان زیارت کربلا و نجف، با زحمت کمتری، به سفرهای زیارتی عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

قاسمی با بیان اینکه سفرهای هوایی عتبات عالیات از  فرودگاه زنجان، در بهار و تابستان سال ۹۱  با استقبال پرشور مشتاقان زیارت، انجام می شد، خاطرنشان کرد: حتی در آن زمان با اینکه ظرفیت هواپیما هم بیشتر از ظرفیت فعلی بود، با استقبال متقاضیان مواجه بود و صندلی خالی نداشتیم.

پرواز زنجان - ترکیه موجب رونق اقتصادی و تسهیلگر مسیر گردشگری خواهد شد

وی همچنین به برقراری پروازهای زنجان - ترکیه از فرودگاه زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: پروازهای این مسیر در اصل هم باعث رونق اقتصادی استان خواهد بود و هم مسیر گردشگری استان به ترکیه  و برعکس را تسهیل می کند.

قاسمی گفت: با برقراری پرواز در این مسیر، به جای تحمل سختی سفر به تبریز یا تهران، برای استفاده از فرودگاه این ۲ شهر، به طور مستقیم از زنجان به مقصد ترکیه، پرواز می کنند.

مدیر فرودگاه زنجان با تاکید بر اینکه فرودگاه زنجان با امکانات کامل ایجاد شده است، تصریح کرد: این فرودگاه به لحاظ برقراری پروازها، هم سطح با سایر فرودگاه‌های کشور بوده و از این رو نیاز است که پروازهای بیشتری برقرار شود تا  از سرمایه‌گذاری هنگفتی که برای ایجاد رفاه بیشتر مردم در استان انجام شده است، استفاده مناسب به عمل آید تا عموم مردم استان از آن سود ببرند.

قاسمی همچنین افزود: مسیرهای گردشگری دیگر از جمله کیش و ترکیه نیاز مردم استان است.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری توسعه اقتصادی باری استان از طریق فرودگاه زنجان در آینده تصریح کرد: بخش خصوصی متقاضی این بخش از پروازها بوده و امور مربوطه در حال انجام است که  امیدواریم بتوانیم از ظرفیت عظیم فرودگاه زنجان، برای رونق اقتصادی استان هم استفاده کنیم.

این مسئوول از  فرودگاه زنجان به عنوان یکی از فرودگاه های مناسب کشور به لحاظ امکانات و بستر فرودگاهی، نام برد و افزود: فرودگاه زنجان از لحاظ زیرساخت، یکی از فرودگاه های مناسب کشور  به شمار می رود.

 قاسمی با تاکید بر اینکه،  فرودگاه زنجان، یک فرودگاه مرز هوایی مصوب است و می تواند پروازهای خارجی را در این فرودگاه داشته باشد، اظهارداشت: هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم  و همه  امکانات یک  فرودگاه بین المللی  ۲۴ ساعته با  پروازهای خارجی  را در این فرودگاه داریم.

مدیر فرودگاه زنجان با اشاره به اینکه طول باند پرواز، بسترهای ارتباط پروازی و دستگاه های ناوبری و کمک ناوبری مورد نیاز صنعت هوانوردی با تکنولوژی روز دنیا در فرودگاه زنجان وجود دارد، گفت: فرودگاه زنجان آمادگی برقراری پروازهای هفتگی و مدون در مسیرهای مورد تقاضای مردم را دارد.

به گزارش ایرنا، با تلاش های استاندار زنجان و مجمع نمایندگان استان، پرواز زنجان- مشهد، با پرواز هواپیمای حامل  زائران امام رضا(ع) با ظرفیت ۵۰ نفر، پس از  سالها وقفه، روز ۱۵ اسفند جاری پس از ۲ سال وقفه از سرگرفته شد.

برنامه پرواز مسیر زنجان - مشهد در هفته ۲ بار و در روزهای یکشنبه و چهارشنبه، ساعت ۸ صبح از مشهد به زنجان و ساعت ۱۱ همان روز از زنجان به مشهد خواهد بود تا زائران امام رضا (ع) به طور مستقیم از زنجان به مشهد پرواز داشته باشند.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org