زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/12/21 -

مالیات مشمول کدام خودروها می‌شود؟

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: از تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو در اولین نقل و انتقال به خریداران، مالیات دریافت می‌شود.
مالیات مشمول کدام خودروها می‌شود؟
فیروز شکوری اظهار کرد: بر اساس قانون دائمی مالیات بر ارزش‌افزوده، اولین انتقال خودرو از کارخانجات سازنده و یا وصل‌کننده قطعات پیش‌ساخته (مونتاژکننده) داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی) به خریداران، مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال است.

وی افزود: این قانون مصوب دوم خردادماه سال‌جاری بوده و از ۱۳ دی‌ماه نیز لازم‌الاجرا شده است. واردکنندگان و کارخانجات سازنده و مونتاژکننده انواع خودرو، ضرورت دارد نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده بر اساس ماخذ مذکور در تبصره (۱) ماده (۲۸) قانون موصوف، به نرخ یک درصد برای انواع خودروهای تولید داخل و ۲ درصد برای انواع خودروهای وارداتی اقدام کنند.

این مسئول با اشاره به حرکت سازمان امور مالیاتی به سمت تحقق دولت الکترونیک، ادامه داد: با اجرای این قانون، گام مهمی در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی برداشته خواهد شد و مودیان مالیاتی در صورت داشتن هرگونه ابهام با مرکز ارتباط مردمی ۱۵۲۶ تماس بگیرند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات این اداره‌کل، تصریح کرد: پروژه ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی یکی از اقدامات سازمان امور مالیاتی کشور است و به منظور توسعه دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف و برنامه‌های سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرآیندها، اجرایی شده و این مهم رضایت مودیان را هم به دنبال دارد.

شکوری با اشاره به نرم‌افزار «مالیات من» (ویژه گوشی‌های هوشمند اندروید)، خاطرنشان کرد: امکان ورود و احراز هویت در این نرم‌افزار با اطلاعات کاربری ایجاد شده در سامانه ثبت‌نام الکترونیک انجام می‌شود و نمایش همه پرونده‌های ثبت‌نامی مودی به همراه اطلاعات آن‌ها از جمله اطلاعات عمومی پرونده، وضعیت ثبت‌نام پرونده، اطلاعات پرونده مالیاتی متصل به ثبت‌نام، اعضا و شرکای ثبتی و پرداخت‌ها و قبوض الکترونیک پرداختی (وصول شده و نشده)، نمایش لیست اظهارنامه‌های ارسالی و آگاهی از آخرین اخبار و قوانین مالیاتی از مزایای استفاده نرم‌افزار برای مودیان است.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار اداره کل امور مالیاتی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org