زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/12/18 -

هزینه برق مشترکان کم‌مصرف افزایش نمی‌یابد

سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، از عدم افزایش تعرفه برق مشترکانی که الگوی مصرف برق را رعایت می‌کنند خبرداد.

هزینه برق مشترکان کم‌مصرف افزایش نمی‌یابد
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، رویا قزلباش، با دعوت از مشترکان برق به رعایت الگوی مصرف و استفاده درست از این انرژی گفت: اصلاح تعرفه برق در راستای ایجاد عدالت اجتماعی صورت گرفته تا هزینه برق افرادی که به عناوین مختلف در مصرف برق سوء‌استفاده می‌کنند از جیب دیگران پرداخت نشود.

 
قزلباش تاکید کرد: خوشبختانه بیش از 75درصد از مشترکان برق استان زنجان، الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و با افزایش هزینه برق مواجه نخواهند بود و فقط مشترکانی که برق را درست مصرف نمی‌کنند و مصرف‌شان بالاتر از الگوی مصرف است شامل افزایش تعرفه خواهند بود.

 
وی افزود: در تعرفه‌های ابلاغی وزارت نیرو که از ابتدای بهمن اجرایی شد، برای مناطق دارای ویژگی‌های آب‌وهوایی عادی که استان زنجان نیز شامل این مناطق است در ماه‌های گرم سال(خرداد تا شهریور) الگوی مصرف ماهانه 300 کیلووات‌ساعت و در فصول غیر گرم سال(مهر تا اردیبهشت) الگوی مصرف ماهانه 200 کیلووات‌ساعت است، که مشترکان با رعایت این الگوها هیچ افزایش چشمگیری در هزینه برق خود نخواهند داشت ولی در صورتی که مصرف برق مشترک از این الگو بالاتر باشد با ضرایب بالاتری محاسبه و دریافت خواهد شد.


سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان پیرامون نحوه محاسبه تعرفه و آشنایی شهروندان با جدول این تعرفه‌ها و همچنین دریافت میزان مصرف برق توسط مشترکان گفت: مشترکان برق در استان زنجان می‌توانند به راحتی و با نصب اپلیکیشن برق من از طریق سایت شرکت و یا کافه‌بازار به راحتی میزان مصرف ماهانه خود را ملاحظه و مدیریت کنند، در این نرم‌افزار مشترکان، تمامی خدمات برق را به راحتی و غیرحضوری دریافت می‌کنند که محاسبه هزینه برق مصرفی‌شان یکی از خدمات این نرم‌افزار است و مشترکان با مشاهده مصرف خود در دوره‌های گذشته می‌توانند با اندک تغییراتی در لوازم برق و یا روش‌های استفاده از آن، هزینه برق خود را مدیریت کنند. همچنین مشترکان می‌توانند با انتخاب پله مصرف از تخفیف رعایت الگوی برق نیز بهره‌مند شوند.


قزلباش، ثبت درخواست انشعاب جدید و امکان پیگیری و پرداخت هزینه انشعاب و امکان ثبت درخواست تفکیک، ادغام، تغییر نام و مکان را از دیگر خدمات این نرم‌افزار عنوان کرد و افزود: امکان ثبت درخواست جمع آوری و وصل انشعاب، امکان ثبت درخواست آزمایش کنتور، گزارش خاموشی روشنایی معابر، استفاده از برق برای استخراج رمزارز غیرمجاز و خدمات بسیار دیگری است که در نرم‌افزار برق‌من در دسترس مشترکان و شهروندان است.

رویا قزلباش با تاکید بر اینکه مدیریت مصرف انرژی و به‌خصوص برق وظیفه‌ای ملی برای تک‌تک افراد جامعه است گفت: برق در ایران بسیار ارزان است و این ارزانی نباید منجر به استفاده بی‌رویه باشد، برق یک سرمایه ملی‌است که با منابع ملی و طبیعی تولید و در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد و کوچک‌ترین نادرستی در استفاده از آن علاوه بر آسیب‌های اقتصادی به کشور زیان‌های محیط زیستی نیز به همراه دارد و به همین سبب باید در استفاده از آن دقت و وسواس بالایی داشت.

قزلباش در بخش دیگری از سخنان خود با دعوت از هم‌استانی‌ها به حفاظت از تاسیسات شبکه توزیع گفت: متاسفانه با هربار که شبکه توزیع برق مورد سرقت قرار می‌گیرد، جریان برق بخشی از مشترکان نیز قطع می‌شود که علاوه بر ضرر اقتصادی برای استان شهروندان را دچار مخاطره می‌کند و به همین سبب از شهروندان و هم‌استانی‌های عزیز خواستاریم در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک توسط افراد مختلف در سطح شبکه توزیع، گزارشات خود را از طریق شماره‌های 121 و یا اپلیکیشن برق‌من اعلام کنند.
نظرات شما:
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org