زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/12/12 -

جشن نیکوکاری در زنجان آغاز شد

164 مرکز نیکوکاری میزبان جشن نیکوکاری
امروز در نخستین روز این جشن در همه میادین اصلی شهرهای استان، پایگاه جشن نیکوکاری دایر شده است و دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری نیز آماده دریافت کمک‌های نقدی مردم نوعدوست است.

جشن نیکوکاری در زنجان آغاز شد
جشن نیکوکاری از جشن‌های ملی به شمار می‌رود که هرساله در آستانه سال نو برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیران و اهدای کمک‌ها به نیازمندان واقعی و خانواده‌های زیرپوشش امداد برگزار می‌شود تا غم نداری از چهره نیازمندان زدوده شود.

امروز در نخستین روز این جشن در همه میادین اصلی شهرهای استان، پایگاه جشن نیکوکاری دایر شده است و دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری نیز آماده دریافت کمک‌های نقدی مردم نوعدوست است.

فردا در روز سیزدهم اسفند ماه نیز در پایگاه های نماز جمعه این جشن برگزار و کمک های نمازگزاران جمع آوری می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان دراین باره گفت: جشن نیکوکاری یکی از برنامه‌های این نهاد است که اسفند هر سال و در آستانه سال جدید در سطح کشور برگزار می شود و امسال نیز این جشن با شعار عیدی برای همه از امروز در استان نیز آغاز شده است.

روح‌الله صالحی گفت: جشن نیکوکاری هرسال از برپایی پایگاه در مدارس آغاز می شد اما امسال با توجه به شرایط استان در زمینه کرونا و تعطیلی مدارس، این جشن از مراکز نیکوکاری و دفاتر کمیته امداد آغاز شده و روز پنجشنبه ۱۲ اسفند نیز در میادین شهرها و جمعه نیز در مصلاهای نماز جمعه برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های تجمعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، 164 مرکز نیکوکاری میزبان جشن نیکوکاری هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه با هدف کمک به تامین منابع مورد نیاز برای خدمت‌رسانی به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تقویت بسترهای الکترونیکی برای مشارکت گسترده خیران زنجانی در جشن نیکوکاری، خاطرنشان کرد: تلفن نیکوکاری ۳۳۱۱۶ بستر الکترونیکی QR کد و کد دستوری #۰۲۴*۱*۸۸۷۷* برای همین منظور پیش‌بینی و برای دریافت کمک‌های مردمی در قالب جشن نیکوکاری در دسترس زنجانی‌ها قرار گرفت.

صالحی ضمن اشاره به اهمیت احسان و نیکوکاری و کمک به همنوع عنوان کرد: کمک به مستضعفان و نیازمندان در هر زمانی کار بزرگی است اما در این ایام و آستانه سال جدید افراد زیادی هستند که توانایی خرید نیازهای خود را ندارند و بیشتر از هر زمان دیگری باید خیران به این افراد توجه کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به همکاری خوب خیرین در کمک به کودکان نیازمند ادامه داد: امروز به همت مردم خیر و نیکوکار استان و همراهی مسئولان در حوزه اکرام ایتام میزان سرانه پرداختی به فرزندان ایتام این استان جزو استان‌های برتر کشوری است.

گفتنی است، هر سال جشن نیکوکاری با همکاری کمیته امداد، بسیج سازندگی، آموزش و پرورش، بسیج دانش‌آموزی صدا و سیما،  منابع طبیعی با هدف ترویج فرهنگ خیر و احسان و تامین بخشی از اقلام مورد نیاز مددجویان در آستانه سال نو برگزار می‌شود.

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org