زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان
2/2
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/11/5 -

۲۹ درصد زنجانی‌ها نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمت بهداشتی ودرمانی استان زنجان گفت: ۲۹ درصد مردم این استان تاکنون نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و زنجان به لحاظ میزان واکسیناسیون جزو استان‌های برتر کشور است.
۲۹ درصد زنجانی‌ها نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند
دکتر مشهود تقیلو روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه غفلت از رعایت پروتکل‌های بهداشتی می تواند موج بعدی کرونا را در استان رقم بزند، افزود: وقتی آمار فوتی و بستری  کرونایی به شدت نزولی می شود به معنی این نیست که از خطر بیماری کووید- ۱۹ دور هستیم.

وی با بیان اینکه در پیک‌های قبلی رخ داده، ابتدا شمار بیماران سرپایی افزایش یافته سپس تعداد بستری و فوتی‌ها صعودی شد، اظهار داشت: " اُمیکرون " سویه جدید کرونا، از ۲ ماه پیش در آفریقا خودنمایی و به سرعت آمریکای شمالی و اروپایی را طی کرد و هم اکنون ۵۰ درصد جهان را تسخیر کرده است.

تقیلو با اشاره به اینکه این سویه جدید نیز وارد کشور و استان شده است، ادامه داد: به این مهم باید توجه داشت که هر روز شمار مبتلایان به اُمیکرون به ویژه در بخش سرپایی در حال افزایش است و در صورت غفلت و عدم اقدامات پیشگیرانه مشکلات جدی ایجاد خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه بهترین راه برای پیشگیری از تمامی بیماری ها به ویژه بیماری های ویروسی، رعایت نکات پیشگیرانه است، تصریح کرد: پیشگیری آسانترین، کم هزینه و موثرترین راه برای رهایی از بیماری بوده است همچنین بر این مبنا به هم استانی ها توصیه می شود در تکمیل واکسیناسیون شتاب بیشتری داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمت بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تزریق نوبت سوم واکسن کرونا، دوری کردن از تجمعات، زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی بیش از ۲ متر می تواند به کنترل بهتر کرونا و سویه های جدید منتهی شود.

وی خاطرنشان کرد: عوامل مستقر در مراکز واکسیناسیون راهنمایی های لازم را به مراجعه کنندگان ارائه می کنند و در این راستا سامانه ۳۳۰۱۹۰ ستاد هدایت معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز آماده پاسخگویی به سوالات مخاطبان است.
ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org