زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان
2/2
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/11/4 -

فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی و هنری در چه صورت معاف از مالیات هستند؟

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان از اعطای مشوق‌های مالیاتی به فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی و هنری خبر داد.
فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی و هنری در چه صورت معاف از مالیات هستند؟
میرحیدر رضوی با اشاره به بند (ل) ماده ۱۳۹ قانون مالیات‌های مستقیم، اظهار کرد: فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی و قرآنی (دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های ذی‌ربط)، فرهنگی و هنری که به موجب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود از پرداخت مالیات معاف است.

وی افزود: به موجب ماده (۱) دستورالعمل موضوع ماده (۱۱) آیین‌نامه اجرایی تبصره (۳) ماده (۱۳۱) قانون موصوف، فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی، فرهنگی و هنری تعریف می‌شود بدین صورت که فعالیت‌های انتشاراتی؛ مجموعه فعالیت‌هایی که در فرآیند آفرینش فکری، تولید فنی، حروف‌چینی چاپ، پخش و فروش کتاب انجام می‌شود تا به صورت مکتوب و یا الکترونیکی عرضه شود و به دست مصرف‌کننده برسد.

‌این مسئول با اشاره به فعالیت‌های مطبوعاتی، ادامه داد: فعالیت مطبوعاتی به مجموعه فعالیت‌هایی که در تولید و نشر خبر، گزارش، آگهی و اطلاع‌رسانی، انتشار و عرضه مطبوعات و نشریات شامل روزنامه و مجله یا دیگر انواع آن به صورت چاپی، الکترونیکی و یا از طریق رسانه‌های دیگر در دسترس و بهره‌برداری عموم قرار می‌گیرد، عنوان می‌شود.

رضوی در رابطه با فعالیت‌های فرهنگی، تصریح کرد: به مجموعه فعالیت‌هایی که برای توسعه ارتباطات فرهنگی، انجام مبادلات فرهنگی، پرکردن اوقات فراغت و یا در جهت افزایش آگاهی‌های عمومی انجام می‌شود، مانند ترویج، عرضه، ارزشیابی، پژوهش و نقد و بررسی آثار فرهنگی و هنری، آموزش‌های فرهنگی و هنری، اجرای صحنه‌ای، نمایشگاه‌ها، مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی و هنری، فعالیت هنری گفته می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان اظهار کرد: هر پدیده شامل آثار دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن‌ها در هر شکل و قالب را محتوای فرهنگی عنوان کرده که درآمدهای حاصل از فعالیت‌های هنری به مجموعه فعالیت‌هایی که در فرآیند خلاقیت، تولید، تکثیر، اجرای صحنه‌ای، نمایش و توزیع آثار سینمایی، سمعی و بصری، موسیقیایی، هنری، نمایشی، هنرهای تجسمی و مرمت و بازسازی آثار تاریخی، فرهنگی و باستانی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در نظام مالیاتی اولین شرط اعطای معافیت مالیاتی برای اخذ شرایط مالیات به نرخ صفر، است، عنوان کرد: ثبت‌نام در نظام مالیاتی، اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح برای فعالیت‌های فوق‌الذکر، تسلیم اظهارنامه مالیاتی، شامل ترازنامه و حساب سود و زیان، ارائه دفاتر قانونی، اسناد و مدارک حسابداری در مواعد مقرر قانونی برای عملکرد مورد نظر و ابراز همه درآمدها به نحو کامل و شفاف به سازمان امور مالیاتی کشور از جمله شرایط این معافیت است.

این مسئول با تاکید بر ابراز همه درآمدها به نحو شفاف از سوی فعالان حوزه ذی‌ربط به ادارات امور مالیاتی، خاطرنشان کرد: مالیات با نرخ صفر صرفاً شامل درآمد ابرازی، به جز درآمدهای کتمان شده است و در صورت کتمان درآمد برابر با قانون مالیات از این افراد دریافت می‌شود.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار اداره کل امور مالیاتی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org