زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان
2/2
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/11/4 -

با افزایش20 درصدی مصرف گاز؛ زنجانی ها رکورد زدند

سرپرست شرکت گاز استان زنجان از مصرف ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز در استان خبر داد و گفت: مصرف گاز زنجانی‌ها در یک هفته اخیر؛ ۲۰ درصد افزایش یافته است.

با افزایش20 درصدی مصرف گاز؛ زنجانی ها رکورد زدند
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ رحیم سلیمانی نژاد افزود: در پی برودت و کاهش ۲۱ درجه ای دمای هوا؛ میزان مصرف گاز استان در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف گاز زنجانی‌ها در یک هفته اخیر ۲۰ درصد افزایش یافته است؛ تصریح کرد: بهینه‌سازی مصرف و صرفه‌جویی مشترکین خانگی و غیرعمده؛ بهترین اقدام برای جبران کمبود گاز و جلوگیری از قطعی گاز صنایع در زمستان است.

سرپرست شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز؛ از تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی خبر داد و از مشترکین زنجانی خواست: همچون همیشه با صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد؛ موجبات پایداری شبکه گاز استان و البته کشور را فراهم کنند.

مهندس سلیمانی نژاد با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۷۷ هزار و ۴۴۹ مشترک در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند؛ ابراز کرد: هر مشترک گاز تنها با کاهش یک درجه سانتی گراد دمای محیط می تواند تا ۶ درصد در کاهش میزان مصرف گاز نقش داشته و صرفه جویی قابل توجهی در مصرف کل که زمینه ساز تأمین پایدار گاز و عدم افت فشار در استان خواهد بود را فراهم کند.

وی با بیان اینکه هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود؛ به همان مقدار به پایداری شبکه کمک می‌شود، افزود: در این شرایط می‌توان افزون بر منازل در سراسر کشور؛ شرایط لازم برای سوخت‌رسانی به صنایع بزرگ و کوچک و پتروشیمی‌ها در استان و کشور را فراهم کرده و مانع از تعطیلی آنها و ضرر اقتصادی به کشور شد.

سرپرست شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در این شرایط؛ برخی محدودیت‌های کوتاه مدت به برخی مصرف کنندگان عمده اعمال شده است تا تامین گاز خانوار‌ها در اولویت قرار گیرد؛ تصریح کرد: استمرار گردش چرخ صنعت؛ در گرو مدیریت مصرف گاز توسط مشترکین خانگی و مدیریت مصرف بهینه است که از همه مصرف کنندگانِ بخش های مختلف مخصوصاً مشترکین خانگی، صنایع جزء و عمده درخواست می کنیم با اعمال صرفه جویی در مصرف گاز، این شرکت را در تامین جریان پایدار گاز یاری کنند.

مهندس سلیمانی نژاد با اشاره به اینکه با وجود اعمال محدودیت‌ها؛ با همکاری شرکت پخش و فرآورده های نفتی منطقه زنجان؛ سوخت جایگزین به چنین مشترکینی داده می‌شود تا در روند تولید مشکلی ایجاد نگردد؛ تأکید کرد: انرژی پاک؛ سهم همه مشترکین صنعتی، تجاری و خانگی است و صرفه جویی همگانی برای عبور از روزهای سرد زمستان؛ امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
نظرات شما:
اخبار شرکت گاز استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org