زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1400/8/10 - همزمان با هفته پدافند غیرعامل:

آمادگی مولدهای برق اضطراری زنجان ارزیابی شد

دهمین رزمایش سراسری قطع برق وارزیابی آماده به کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری کشور همزمان با آغاز هفته پدافند غیرعامل در استان زنجان برگزارشد.

 آمادگی مولدهای برق اضطراری زنجان ارزیابی شد
به گزارش سایت زنجان به نقل ازروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، همزمان با آغاز هفته پدافند غیرعامل و برگزاری دهمین رزمایش سراسری قطع برق و ارزیابی آماده به‌کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حساس و حیاتی، نیروهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با قطع برق دستگاه‌های اجرایی پراهمیت شهر زنجان، آمادگی این مراکز را برای مقابله با شرایط اضطراری، مورد ارزیابی قرار دادند.


در این رزمایش که به صورت وبینار و با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استان زنجان برگزار شد، سردار غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان این‎که هدف از پدافندغیرعامل حفظ آرامش، پایداری و قدرت برای کشور و مردم است افزود: توجه به زیرساخت‌های کشور که با رفاه و امنیت مردم ارتباط دارد را مردم کاملا احساس و درک می کنند و هدف از برگزاری این رزمایش کسب آمادگی بیشتر و درس گرفتن از حادثه ها و عبور از بحران‌هاست.

سردار جلالی افزود: با وجود ۲۰ درصد مصرف بیش از الگوی صحیح مصرف انرژی برق در کشور برای تامین برق هیچ مشکلی وجود ندارد طبیعتا چون افزایش تولید زمان‌بر است و تولید آن حداقل دو سال به طول می‌انجامد تا بتوانیم میزان کسری کشور را تامین کنیم بنابراین بارعایت الگوی مصرف می‌توانیم نیازهای معتدل و منطقی کشور را پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه در شرایط کمبود برق اولویت نخست تامین برق شهروندان و صنعت است گفت: در این حوزه با ورود استخراج کنندگان رمزازر تا حدودی در تامین برق مشترکان با مشکل مواجه هستیم و باید استخراج‌کنندگان رمزارزها با نرخ خاص فعالیت‌های خود هزینه برق مصرفی را پرداخت کنند و نباید به گونه‌ای باشد که مردم احساس کنند از برق خانگی برای مصرف یک کار اقتصادی استفاده می‌شود.

 

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور استفاده از مولدهای اضطراری در مراکز و زیرساخت‌های حساس، حیاتی و مهم را یک رویکرد مهم دانست و افزود: باید بدنبال این باشیم که این دستگاه‌ها به یک سطح الزام کفایت در تولید برق برسند که این از طریق ابزارهای نظارتی و قانونی باید انجام شود.

پیام جوادی، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان پیرامون برگزاری رزمایش سراسری قطع برق وارزیابی آماده به کار مولدهای برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری گفت: بر اساس اعلام مرکز فرماندهی این رزمایش، برق مراکز مهم، قطع و میزان آمادگی دستگاه‌های موردنظر در مواقع بحران و قطع برق، برای بهره‌گیری سریع از دیزل ژنراتور ارزیابی شد.

جوادی افزود: در این رزمایش برق 9 مرکز حساس شهر زنجان شامل: استانداری، فرمانداری زنجان، شرکت آب منطقه‌ای، شرکت برق منطقه‌ای، شهرداری زنجان، راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه آهن زنجان، شرکت آب و فاضلاب استان زنجان و شرکت مخابرات قطع و مولدهای اضطراری مستقر در این دستگاه‌ها مورد آزمون قرار گرفت.


گفتنی است هشتم آبان ماه، سالروز فرمان مقام معظم رهبری برای تشکیل کمیته دائمی پدافند غیرعامل است و این روز در تقویم رسمی کشور نیز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی بنام روز پدافند غیرعامل وآغاز هفته پدافندغیرعامل نام‌گذاری شده است
نظرات شما:
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org