زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/7/28 - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:

موانع جدی برای سرمایه گذاری جهت ارتقای موقوفه‌ها در زنجان وجود دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: تقریبا در هر سرمایه گذاری که برای ارتقای بهره وری موقوفه ها در این استان در صدد انجام آن بودیم با موانع جدی روبه رو شده و تا این لحظه هم رفع نشده است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
حجت الاسلام مختار کرمی افزود: متاسفانه وضعیت سرمایه گذاری در موقوفه ها در استان زنجان به دلیل ایجاد موانع چندان مناسب نیست در حالیکه ارتقاء بهره وری موقوفه ها و افزایش درآمد آنها در گرو سرمایه گذاری است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب امسال را به نام " تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" نام گذاری کردند، از این رو ما باید در این سال بهتر عمل کنیم ولی عملا این اتفاق در حوزه تسهیلگری برای سرمایه گذاری در موقوفه های استان محقق نشده است.

حجت الاسلام  کرمیگفت: در زمان حاضر برای سرمایه گذاری در چند مورد موقوفه در استان اقدام کردیم، یکی از این موارد طرح زیتون کاری ۲۸۰ هکتاری موقوفه روستای " ته دره" در شهرستان طارم است که تاکنون ۳۰ میلیارد تومان در آنجا هزینه شده ولی به دلیل به سرانجام نرسیدن فرآیند سرمایه گذاری، ظرفیت بسیار قابل توجهی در آن معطل مانده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: اگر اجرای این پروژه با موانع روبرو نمی شد، تا کنون حدود ۷۰ درصد پیشرفت داشت، ولی موانع اجازه نداد و این در حالی است که آسیب این معطل ماندن طرح به بیت المال و موقوفه می رسد.

وی افزود: این طرح در صورت تکمیل برای ۴۰ نفر فرصت اشتغال ایجاد می‌کند و پس از ۱۰ سال قرار است درآمد سالانه آن به ۳۰ میلیارد تومان برسد در حالی این موقوفه در زمان حاضر فقط چهار میلیون تومان در سال درآمد دارد.

حجت الاسلام کرمی خاطرنشان کرد: در پروژه های احداث مسکن اوقاف برای اقشار نیازمند در شهرهای قیدار و طارم نیز با موانع مواجه شدیم و این نوع مانع تراشی ها باعث از بین رفتن دلگرمی در خدمت رسانی است.

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در زمان حاضر شمار موقوفه‌های این استان ۲ هزارو ۸۰۰ مورد است که این موقوفه ها بالغ بر ۳۱ هزار رقبه را شامل می‌شود.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار اداره کل اوقاف و امور خیریه زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org