زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1400/6/18 -

اهدای ۴.۵ میلیارد تومان نذورات به حسینیه اعظم زنجان

مسئول روابط‌عمومی حسینیه اعظم زنجان گفت: محرم امسال بیش از ۴.۵ میلیارد تومان نذورات به این حسینیه اهدا شده است.
اهدای ۴.۵ میلیارد تومان نذورات به حسینیه اعظم زنجان
مجتبی شهامی ظهر امروز (۱۸ شهریورماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مجموع با احتساب نذورات نقدی و قربانی ۴۵ میلیارد و ۹۰۱ میلیون ریال در محرم امسال به حسینیه اعظم زنجان اهدا شده است. خیران ۱۸۴ گرم و ۶۸۰ سوت طلا و ۲۷ گرم و ۲۵۰ سوت نفره به حسینیه اهدا کردند.

وی تعداد قربانی‌های نیابتی و تحویلی به حسینیه اعظم زنجان در محرم ۱۴۰۰ را ۱۰۲۳ رأس برشمرد و گفت: از این تعداد ۱۶ رأس دام بزرگ و مابقی گوسفند و بز هستند. ۲۳۹۷ رأس گوسفند و بز به شکل زنده به این حسینیه تحویل داده شده است.

این مسئول ادامه داد: رقم پرداختی برای ۱۵۷۴ رأس قربانی به شکل نقدی بیش از ۱۴ میلیارد و ۱۰۲ میلیون ریال بود و ۱۰ میلیارد و۵۴۷ میلیون ریال نیز مربوط به نذورات نقدی مردم است که در پایگاه‌های جمع‌آوری نذورات دریافت شده است.

مسئول روابط‌عمومی حسینیه اعظم زنجان با اشاره به اینکه مبلغ حاصل از فروش ۲ هزار و ۱۱۱ رأس دام ۱۹ میلیارد و ۱۶ میلیون ریال برآورد شده است، بیان کرد: مبلغ حاصل از فروش آلایش و طیور زنده نیز ۲ میلیارد و ۲۳۵ میلیون ریال است.

وی در مورد هزینه‌کرد نذورات و درآمدهای حسینیه عنوان کرد: حسینیه اعظم زنجان به شکل ‌هیئت‌ امنایی اداره و نذورات آن زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه هزینه می‌شود اما علی‌رغم تصورات مردم این درآمدها رقم قابل توجهی نیست و در طول سال برای امور فرهنگی، اجتماعی و عمرانی مختلف هزینه می‌شود.

شهامی با اشاره به اینکه برای برگزاری مراسم دهه نخست محرم در مسجد و فضای باز حسینیه بیش از ۴۰ میلیون تومان برای سیستم صوتی هزینه شده است، تصریح کرد: ۴۰ هزار گوشت تبرک بسته‌بندی و توزیع شد که کشتارگاه و بسته‌بندی ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دربرداشت.

وی با اشاره به اینکه در ایام غدیر و جشن‌های مذهبی در ۴۰ منطقه سطح شهر پایگاه‌های شور و نشاط برپا و با همکاری مساجد و هیئت‌های مذهبی بسته‌های فرهنگی در اختیار مردم قرار گرفته است، ادامه داد: سال گذشته در یوم‌العباس ۱۱۰ هزار بسته کمک مومنانه تهیه و توزیع شد که  ۲۰ هزار بسته به ارزش ۲ میلیارد تومان سهم حسینیه اعظم زنجان بود.

مسئول روابط‌عمومی حسینیه اعظم زنجان، صندوق قرض‌الحسنه، دارالشفا، کتابخانه، داروخانه و دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی را از جمله خدمات حسینیه اعظم زنجان برشمرد و گفت: تاکنون ۸۰ باب منزل برای طرح توسعه حسینیه خریداری و در یک سال گذشته ۱۰۰۰ فقره وام به مبلغ ۶ میلیارد تومان از طریق صندوق قرض‌الحسنه اعطا شده است.

شهامی، در مورد احداث زائرسرای حسینیه اعظم زنجان در مشهد مقدس، یادآور شد: قرار بود این محل مهمانسرایی برای مردم زنجان و برگزاری برنامه‌های فرهنگی باشد که حدود یک میلیارد تومان برای آن هزینه شد اما به دلیل بالا رفتن هزینه‌ها، بروکراسی‌های اداری و قول‌هایی که عملی نشد، نیم‌کاره مانده است.

وی همچنین به ارائه خدمات اجتماعی مختلف و اقدامات درمانی اشاره کرد و افزود: در دارالشفای حسینیه اعظم زنجان از یک ماه گذشته مرکز واکسیناسیون کرونا راه‌اندازی شده و افراد بر اساس گروه‌های سنی اعلامی از طرف مرکز بهداشت و دانشگاه علوم‌پزشکی برای تزریق واکسن مراجعه می‌کنند.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org