زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/5/1 -

برنامه‌های هفته ملی مهارت در زنجان به صورت مجازی برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به ۶ مرداد، روز ملی کارآفرینی و مهارت‌آموزی و فرا رسیدن هفته ملی مهارت، گفت: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ در شرایط کنونی جهت حفظ سلامتی جامعه، اکثر برنامه‌های هفته ملی مهارت امسال در زنجان به صورت تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی و مجازی برگزار خواهد شد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
محمدرضا انصاری اظهار داشت: نشست‌های تخصصی چالش‌های هفته ملی مهارت، آسیب‌شناسی می‌شود تا با برنامه‌ریزی منسجم شاهد توسعه و ترویج آموزش‌های مهارتی در این هفته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: جوانان و جویندگان شغل، جامعه هدف آموزش‌های مهارتی بوده و این قشر، مخاطب خاص آموزش فنی و حرفه‌ای در هفته ملی مهارت هستند.

انصاری تصریح کرد: هفته ملی مهارت به منظورتوسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی با ایجاد انگیزه و عزم ملی برای دستیابی به فرصت‌های شغلی پایدار و اطلاع‌رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در سطوح مختلف است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان افزود: اجرای برنامه‌های متنوع به صورت مجازی در هفته ملی مهارت به منظور آشنایی مخاطبان و گروه‌های هدف با رسالت این دستگاه، اولویت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در استان زنجان است.

وی گفت: نصب بنر، پخش تیزرهای تبلیغاتی، آموزش‌های مجازی، تشکیل ویدئو کنفرانس شورای مهارت با حضور استاندار و تجلیل از مربیان نمونه از جمله برنامه‌های هفته ملی مهارت است.

انصاری اظهار داشت: زندگی بدون مهارت، فاقد کارایی فرد در جامعه بوده و در جامعه نیاز به این است که جوانان، شاغلان، جویندگان کار و افرادی که در معرض آسیب‌های احتماعی قرار دارند به نوعی با توانمندی مهارتی به ایجاد اشتغال و کسب درآمد برسند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های این اداره کل نیز در هفته ملی مهارت با رویکرد ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی است.

انصاری افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا این مجموعه با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک‌های باکیفیت توانسته با استفاده از ظرفیت‌های موجود و موثر اداره کل و با همکاری و حمایت نهادها و سازمان‌های دولتی از جمله هلال احمر، استانداری و فرمانداری فعال شده و این مهم از فعالیت انسان‌دوستانه داوطلبان در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از ثبت‌نام نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت همزمان با سراسر کشور در این استان خبر داد و گفت: ثبت‌نام متقاضیان از ۲۲ تیرماه سال جاری به منظور رعایت الزامات بهداشتی ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ به صورت آنلاین و از طریق پرتال سازمان   انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مسابقات ملی مهارت در ۳۵ رشته مهارتی در استان زنجان برگزار می‌شود، اظهار داشت: این مسابقات با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا به صورت غیرمتمرکز، غیرهمزمان، استانی و منوط به تصمیم ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا برگزار می‌شود.

انصاری خاطرنشان کرد: متقاضیان شرکت در مسابقات ملی مهارت می‌توانند با در نظر گرفتن محدودیت سنی، مدارک لازم را به صورت آنلاین، بارگزاری کرده و بدون مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ثبت‌نام کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: شرط سنی برای داوطلبان رشته‌های آکواترونیک - فناوری آب و ساخت و تولید (در قالب تیم سه نفره)، مکاترونیک (در قالب تیم ۲ نفره) و امنیت شبکه (در قالب تیم ۲ نفره) متولدان ۱۱ دی ۷۴ به بعد و برای سایر رشته‌ها متولدان ۱۱ دی ۷۷ به بعد است.

وی افزود: جوانان ماهر شامل کارآموزان و آموزش‌دیدگان مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته‌های کار و دانش، فنی و حرفه‌ای و نظری، دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش عالی و همچنین کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می‌توانند با رعایت شرایط سنی مذکور در این دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت کنند.

انصاری با اشاره به نمایندگی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سازمان جهانی مهارت (WSI)، خاطرنشان کرد: رشته‌های تراش CNC، فرز CNC، طراحی مهندسی مکانیک، جوشکاری، کاشی‌کاری دیوار و کف، صافکاری خودرو، لوله‌کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی وب، تاسیسات الکتریکی، کنترل صنعتی، آجُرچینی، کابینت‌سازی (چوبی)، جواهرسازی، خیاطی (فناوری مد)، آشپزی، قنادی (شیرینی‌پزی)، گل‌آرائی، فناوری اتومبیل، نقاشی خودرو، اتصالات چوبی، تبرید و تهویه، فناوری طراحی گرافیک و فناوری اطلاعات در ۲ شاخه مدیریت سیستم‌های تحت شبکه و راهکارهای نرم‌افزاری برای تجارت از جمله رشته‌های انفرادی این دوره از مسابقات هستند.

وی ابراز کرد: جوانان علاقه‌مند به مهارت‌های فنی و حرفه‌ای استان زنجان نسبت به ثبت‌نام در رشته‌های اعلام شده، اقدام کرده و و در این رقابت بسیار جذاب، سالم و مهارتی حضور یابند و با کسب افتخار در این مسابقات باعث سرافرازی استان شوند.

۶ مرداد، روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بوده و در این راستا از ۳۱ تیر تا ۶ مرداد، هفته ملی مهارت نامگذاری شده است.

اخبار زنجان

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org