زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/5/6 - در نشست خبری عنوان شد

سالانه بالغ بر ۴ هزار مهارت آموز جذب بازار کار می شود

انصاری با اشاره به اینکه سالانه بالغ بر ۴ هزار از مهارت آموزان جذب بازار کار می شود، گفت: بنگاه های اقتصادی نیز به این باور رسیده اند که از نیروی کار ماهر که دارای سنجش صلاحیت های حرفه ای هستند استفاده کنند.
سالانه بالغ بر ۴ هزار مهارت آموز جذب بازار کار می شود
 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در نشست خبری اظهار کرد: رهبر انقلاب در طی سالیان بنا به شرایط موجود و تحریم ها شعار سال را تعیین می کنند که نقشه راهی برای سران قوا و مسئولان است.

محمدرضا انصاری ادامه داد: نامگذاری سال به شعار تولید، مانع زدایی و پشتیبانی همچون سالیان دیکر هوشمندانه است و وظایف سنگینی بر دوش سران قوا قرا گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: جذب سرمایه گذار، افزایش باکیفیت تولید، پشتیبانی و متعادل سازی عرضه و تقاضا مولفه هایی است که باید بیش از گذشته به آن توجه کرد.

انصاری با بیان اینکه 85 درصد جامعه مخاطب مجموعه فنی و حرفه ای و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند، گفت: هرگونه انحراف در این مجموعه موجب به قهقرا رفتن جامعه هدف می شود.

به گفته این مسئول اموزش مطالبه گری به مخاطبین و تربیت روابط کار و امور تعاونی و رفاهداجتماعی جز رسالت های مهم در این مجموعه است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه شرایط آموزشی در چارچوب شعار سال اجرا می شود، افزود: ایجاد فرصت از تهدیدهای موجود در این دورها مورد تاکید است؛ اثرگذاری آموزش های مهارتی زمانبر است رسانه ها باید در ترویج مهارت آموزی در جامعه همراهی کنند که موجب برون رفت از وضعیت بیکاری می شود چرا که حس مهارت آموزی اعتماد به نفس ویژه ای به کارآموز می دهد.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر و ارتقا شاغلین بنگاه های اقتصادی مورد توجه در شعار سال قرار گیرد.


انصاری با بیان اینکه از طریق صیانت از شغل افراد در تحقق شعار سال نقش آفرینی کنند، گفت: سال گذشته استان زنجان پایلوت سنجش صلاحیت حرفه ای در کشور معرفی شد.

وی با بیان اینکه رتبه بندی و سنجش صلاحیت حرفه ای پیمانکاران انجام شد، افزود: 90 درصد افرادی که در دوره های مهارتی حضور دارند جذب کار می شود.

انصاری با اشاره به اینکه سالانه بالغ بر 4 هزار از مهارت آموزان جذب بازار کار می شود، گفت: بنگاه های اقتصادی نیز به این باور رسیده اند که از نیروی کار ماهر که دارای سنجش صلاحیت های حرفه ای هستند استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه با  64دستگاه تفاهم نامه امضا کردیم، گفت: دوره های آموزشی برای این دستگاه ها در راستای مهارت آموزی و شناسایی فرصت های شغلی اجرا می شود و تلاش شده مشاغل جدید شناسایی و استاندارد سازی شوند .

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در خصوص آموزش مهارت در سنین پایین گفت: مدرسه مهارت برای آموزش بچه ها از سن 5 سالگی دره زنجان افتتاح شده است.

منبع: شبستان
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org