زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/4/11 - آتش سهل‌انگاری در مراتع زنجان

آمار آتش‌سوزی‌ها در استان زنجان 4 برابر شد

جانشین معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: آمار آتش‌سوزی مراتع زنجان نسبت به سه ماهه نخست سال قبل چهار برابر شده است.

+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +


محسن پناهی اظهار کرد: هر ساله با آغاز فصل تابستان و خشک شدن گیاهان مرتعی دوستداران محیط زیست، نگران وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها هستند.

جانشین معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان تصریح کرد: از طرفی بارندگی‌های خوب امسال موجب رویش قابل توجهی گیاهان مرتعی شده که با آغاز فصل گرما و در صورت رعایت نکردن، احتمال وقوع آتش افزایش می‌یابد.

وی یکی از موانع اصلی برسر راه خاموش کردن آنی آتش سوزی مراتع را صعب العبور بودن مناطق دچار حریق دانست و تصریح کرد: در همین راستا از شهروندان درخواست داریم نکات ایمنی را در مراتع بیشتر رعایت کنند.

پناهی با اشاره به اینکه آتش زدن علف‌های هرز، کاه و غیره سبب بروز حریق‌های وسیعی در سطح باغات، مزارع و حتی جنگل و مراتع بر جای می‌گذارد که خسارات سنگینی را در بردارد، از شهروندان خواست از رها کردن ته سیگار روشن، ذغال گداخته و روشن کردن آتش در مراتع خودداری کنند.

جانشین معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان همچنین آماری از آتش‌سوزی‌های رخ داده در مراتع طی سه ماهه نخست امسال ارائه کرد و گفت: در حالی آمار آتش سوزی‌ها به بیش از 190 مورد رسیده است که در سه ماهه نخست سال قبل فقط 50 مورد آتش‌سوزی مراتع را داشتیم.

پناهی با اشاره به اینکه روزانه حداقل 10 عملیات مربوط به اطفای حریق توسط آتش‌نشانان انجام می‌شود، اضافه کرد: حتی در یک روز که بالاترین پیک کاری بود، 28 عملیات اطفای حریق انجام شد.

وی تصریح کرد: هرچند که در سه ماهه دوم سال گذشته بیشترین پیک آتش‌سوزی در زنجان بود، اما با این حال از شهروندان درخواست داریم در زمان حضور در مراتع نکات ایمنی پیشگیری از آتش سوزی را جدی بگیرند.
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org