زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/4/4 -

بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه بیماران کرونایی زنجان را پرداخت کرد

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه ۹۰ درصدهزینه بیماران بستری تحت پوشش بیمه سلامت به عهد این سازمان است گفت: طرفین قرارداد بیمه سلامت هرچه سریع‌تر نسبت به الکترونیکی‌کردن نسخه‌های پزشکی اقدام کنند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
خدیجه ابراهیم‌خانی  درمورد تعداد افراد تحت پوشش بیمه سلامت اظهار داشت: حدود 50 درصد جمعیت استان زنجان نزدیک به 540 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با اشاره به حق بیمه پرداخت‌شده از سوی افراد اشاره کرد و گفت: حق بیمه افراد در طول یک‌سال متفاوت است و براساس بند الف ماده 70  قانون برنامه ششم توسعه براساس ارزیابی وسع که از سوی وزارت تعاون و رفاه اجتماعی انجام می‌گیرد حق بیمه خانوارها تعیین می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت با بیان هزینه پرداخت حق بیمه افزود: دهک‌های درآمدی 1 تا 3 میلیون هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و این در حالی است که دهک درآمدی کسانی که تا چهار میلیون است باید 50 درصد حق بیمه را پرداخت کنند. همچنین کسانی که دهک درآمدی آنها بالای 5 تا 10 میلیون تومان است باید 100 درصد حق بیمه را پرداخت کنند.

به گفته وی هزینه کسانی که 100 درصد حق بیمه را پرداخت می کنند 650 هزار تومان است و شرط خانوار دارد و  می‌تواند از تمام خدمات بخش دولتی و خصوصی طرف قرارداد با بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

ابراهیم‌خانی با بیان اینکه تمام بیماران کرونای که فاقد پوشش بیمه پایه هستند می توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند، افزود:  افراد عادی که طبق ارزیابی وسع، دهک‌بندی می‌شوند معمولاً درخواست خود را به دفاتر پیشخوان ارائه می دهند و بعد از ارزیابی اولیه 10 روزه می توانند از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند ولی بیماران اورژانسی نیازی به این روند کار ندارند.

وی با بیان اینکه شروع بیمه همگانی از سال 93 بود افزود: شرایط بیمه شدن افراد قبل و بعد از بیماری کرونا کاملا فرق کرده است چراکه روال کاری قبل از شیوع ویروس کرونا به این ترتیب بود که  افراد قبلا از مراجعه به بیمارستان و بستری‌شدن حتما باید حق بیمه خود را پرداخت می‌کردند تا از مزایای بیمه سلامت استفاده کنند ولی با شروع این بیماری شرایط تغییر یافت و درحال حاضر فرد کرونایی فاقد بیمه روی تخت بیمارستان نیز بیمه می‌شود و می‌تواند از مزایای بیمه استفاده کند.

مدیرکل بیمه سلامت افزود: هم اکنون 80 درصد افراد تحت پوشش بیمه سلامت هیچ هزینه‌ای بابت حق بیمه پرداخت نمی‌کنند.

این مسئول بیان کرد: سازمان بیمه سلامت 90 درصد از هزینه بیماران بستری را پرداخت می‌کند و فقط 10 درصد هزینه‌ها به عهده خود بیمار است و در خصوص بیماران سرپایی این میزان 70 درصد است. البته به طور متوسط هزینه هرفرد کرونایی برای بیمه سلامت حدود شش میلیون تومان است.

این مسئول با بیان این مطلب که با افزایش بیماران کرونایی در حال حاضر بار مراجعات بیمارستان زیاد شده است عنوان کرد: تمام تخت‌های بیمارستانی اشغال شده و پرسنل  بیمارستان درحال اضافه‌کردن تخت و همین طور کمک‌گرفتن از بخش خصوصی و استفاده از بیمارستان غیردانشگاهی هستند.

ابراهیم خانی مراجعات مردمی به بیمارستان‌ها را از اوایل خرداد ماه بسیار زیاد توصیف کرد و افزود: با شروع و همه‌گیری بیماری کرونا درکل کشور و همین طور در استان زنجان از اوایل اسفندماه 98 بار مراجعات افراد غیرکرونایی به دلیل ترس از این بیماری هم در بخش بستری و هم در بخش سرپایی خیلی کمتر بود ولی از ابتدای خرداد 99 تعداد مراجعات در هر دو بخش بستری و سرپایی افزایش یافته است.

این مسئول الکترونیکی شدن نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی و حذف دفترچه را یکی از اقدامات خوب توصیف کرد و افزود: اجرای این طرح سبب تسریع در روند کار  بیمار شده و بیمار  می‌تواند بدون داشتن دفترچه که خود می‌تواند منبع آلودگی باشد با مراجعه به مطب و با ارائه کدملی، مشمول دریافت خدمات بیمه‌ای شود و با دریافت کد پنج رقمی و ارائه آن به داروخانه می‌تواند دارو های خود را تحویل بگیرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان همچنین گفت: درحال حاضر 89 درصد پزشکان و 84 درصد موسسات، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و  پرتوپزشکی‌های طرف قرارداد با بیمه سلامت مشمول طرح الکترونیکی در استان زنجان هستند.

ابراهیم خانی به مطالبات دانشگاه از بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: بدهی فروردین 99 به دانشگاه پرداخت شده است و مطالبه دانشگاه از بیمه سلامت به جهت فرآیند الکترونیکی‌شدن و بررسی سریع اسناد از سه ماه به دو ماه کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت در ادامه گریزی به دفترچه‌های روستایی زد و افزود: قبل از ارزیابی وسع، تمدید اعتبار دفترچه 5 ساله بوده و بعد از اجرا شدن ارزیابی تمدید دفترچه به صورت دو سال انجام می‌شود.

اخبار زنجان

منبع: تسنیم
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org