زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/3/25 - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خبر داد:

شرایط و نحوه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: طبق دستورالعمل شماره 200/99/506 مورخ 99/02/21 که از سوی سازمان امور مالیاتی کشور صادر شده شرایط ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده به این صورت مقرر شده است: ثبت نام مودیان محترم در سامانه ثبت نام نظام مالیاتی و انتخاب گزینه مشمولیت در نظام مالیات بر افزوده در سامانه مذکور 
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان زنجان، مدیر کل اظهار داشت: این تصمیم در راستای ماده (18) قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوع چگونگی ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و نظر به اینکه برابر اطلاعات واصله، شرایط و فرآیند ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده برای برخی از مودیان محترم مالیاتی با مشکلاتی همراه بوده است و نیز به منظور تکریم مودیان و تسریع و تسهیل شرایط و فرآیند ثبت ‌نام گرفته شده است. 
رضوی افزود: در مواردی که حسب اطلاعات واصله از مراجع ذی ربط تاسیس یا صدور مجوز فعالیت، نسبت به ثبت نام مودی در نظام مالیاتی اقدام می شود، در صورتی که با توجه به نوع فعالیت و با توجه به فراخوان های انجام شده برای اشخاص مشمول مالیات بر ارزش افزوده امکان ثبت نام مودی بصورت سیستمی در نظام مالیات بر ارزش افزوده وجود داشته باشد، نسبت به ثبت نام مودی اقدام خواهد شد. در غیر این صورت (در صورت عدم انجام ثبت نام سیستمی ارزش افزوده) ضمن اطلاع رسانی به مودی به نحو مقتضی (مکاتبه، ارسال پیامک یا از طریق کارپوشه سامانه مودیان حسب مورد) از مودی درخواست می شود در صورت مشمولیت در نظام مالیات بر ارزش افزوده با توجه به فراخوان های انجام شده، با مراجعه به نشانی اعلام شده نسبت به انتخاب گزینه مشمولیت در نظام مالیات بر ارزش افزوده اقدام تا ثبت نام مودی در نظام مالیات بر ارزش افزوده به صورت سیستمی تکمیل گردد. 
در ادامه مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به اینکه چنانچه علی رغم مشمولیت مودی امکان ثبت نام سیستمی مودی در نظام مالیات بر ارزش افزوده فراهم نبوده و مودی نیز نسبت به ثبت نام در این نظام اقدام ننماید اظهار داشت: ادارات امور مالیاتی موظفند با توجه به نوع فعالیت و سابقه فعالیت مودی در پرونده عملکرد و فراخوان های انجام شده نسبت به ثبت نام مودی اقدام و مراتب ثبت نام مودی را به نحو مقتضی (مکاتبه، ارسال پیامک یا از طریق کارپوشه سامانه مودیان حسب مورد) به وی اطلاع رسانی و تکالیف قانونی وی را یادآوری نمایند. 
رضوی خاطر نشان شد: مودیان می‌توانند با مراجعه به نشانی www.evat.ir بخش "ثبت‌ نام" گزینه "ثبت ‌نام" از وضعیت ثبت نام خود اطلاع حاصل نمایند. همچنین کارفرمایان، خریداران کالا و خدمات و فعالان اقتصادی نیز می‌توانند با مراجعه به نشانی فوق در صفحه اصلی سامانه با انتخاب گزینه "بررسی ثبت ‌نام مودیان مالیات بر ارزش افزوده" از ثبت نام مودیان در سامانه کسب اطلاع نمایند. 
در خاتمه میر حیدر رضوی با تاکید به اینکه از تاریخ لازم الاجرا شدن دستورالعمل فوق، ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده کفایت داشته و نیازی به صدور گواهینامه ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد خاطر نشان کرد: ثبت درخواست گواهینامه ثبت نام برای مودیان در سامانه غیر فعال گشته و امکان "بررسی ثبت نام مودیان مالیات بر ارزش افزوده" در صفحه اصلی سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir جایگزین "بررسی گواهینامه ثبت نام مودیان" گردیده است. 

اخبار زنجان
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org