زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/1/31 - استاندار زنجان:

از موازی کاری در حوزه اجتماعی اجتناب شود

استاندار زنجان بر لزوم اجتناب از موازی کاری‌ها در حوزه اجتماعی تاکید کرد و گفت: این حوزه مسائل بسیار گسترده‌ای را در بر می گیرد و موفقیت در این زمینه عملیاتی کردن برنامه ها است، بر این مبنا در این حوزه اقدامات مقابله ای با ویروس کرونا نیز باید بیشتر مورد توجه باشد.
 از موازی کاری در حوزه اجتماعی اجتناب شود
فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده و کمیته پیشگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی افزود: بیش از ۱۴ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشورمان می گذرد که موج کنونی (چهارم) نیز علاوه بر شدت بالای بیماری، شمار مبتلایان و بستری ها را افزایش داده است که مجبور به استفاده از تمام اهرم های لازم برای کنترل وضعیت هستیم.

وی اضافه کرد: همین موضوع نشان می دهد که ورود متخصصان اجتماعی در این حوزه بیش از گذشته مهم بوده است چراکه با استفاده از ظرفیت این بخش می توان اقدامات اساسی در پیشبرد برنامه های ترسیم شده انجام داد.

حقیقی با بیان اینکه زنجان در زمینه مشروبات الکلی در زمره استان های پاک کشور محسوب می شود، گفت: برای موضوعات آسیب های اجتماعی متخصصان این حوزه باید پای کار باشند.

وی خاطرنشان کرد: شاخص های مختلف ویروس کرونا نشان می دهد که ورود و عمل حوزه های اجتماعی باید جدی باشد، که تا کنون اینگونه نبوده و همین مساله مشکلاتی را در خصوص این بیماری موجب شده است.

 حقیقی افزود: حوزه های اجتماعی در شان و جایگاه مهمی به ویژه در شرایط کرونایی قرار دارند، که پیش از این نیز این از سوی مسوولان کشوری تاکید شده و حتی اعتبارات ویژه ای نسبت به  این امر اختصاص یافته است.

وی اظهارداشت: انتظار بر این است که اولویت های کار گروه اجتماعی در سالجاری طی کوتاهترین زمان ممکن دسته بندی و مشخص شود و برای تحقق این امر نیز باید یک گروه کارشناسی قوی دانشگاهی تشکیل شود.

استاندار زنجان اضافه کرد: بر این مبنا  باید گفت از ظرفیت حوزه اجتماعی آنگونه که باید و شاید استفاده نشده است و مشارکت فعالانه دستگاههای متولی امر و انجام وظایف محوله در قالب تفاهم نامه می تواند وضعیت بهتری را بوجود آورد.

حقیقی با اشاره به طرح و بررسی سند راهبردی پنج ساله نماز استان نیز افزود: به این مهم نیز طبق هماهنگی های انجام شده اعتبار لازم تخصیص خواهد یافت.

وی در ادامه به لزوم تدوین سند راهبردی مبارزه با مشروبات الکلی استانی با حضور کارشناسان امر اشاره کرد و گفت: انجام چنین کاری می تواند به اقدامات لازم و به موقع منتهی شود تا از بروز بیشتر آسیب ها کاسته شود.

استاندار زنجان همچنین اجرای نسخ الکترونیکی طبق فنون اعلام شده را تحولی مهم در خدمت رسانی بهینه به گروههای هدف عنوان کرد و گفت: این طرح در ابعاد مختلف مزایایی دارد و موفقیت در این زمینه خدمت بزرگی محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات اجرای کامل این طرح با تشکیل جلسه ای بین ارگان های بیمه ای و علوم پزشکی استان در اولین فرصت مورد بررسی قرار گرفته و رفع خواهد شد.  

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار استانداری زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org