زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1400/1/31 -

بیش از ۶هزار بیمار کرونایی در زنجان با حمایت بیمه سلامت بستری شدند

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه "در سال ۹۹ تعداد ۶هزار و ۲۱۳ نفر بیمار کرونایی زیرپوشش بیمه سلامت در بیمارستان‌های استان بستری بودند" گفت: پزشکان‌ ملزم به ارائه خدمات به شکل الکترونیکی هستند.
بیش از ۶هزار بیمار کرونایی در زنجان با حمایت بیمه سلامت بستری شدند
یعقوب شیویاری در نشست خبری شامگاه دوشنبه با اصحاب رسانه ضمن بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری دفترچه های کاغذی حذف خواهند شد اظهار داشت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم کاستن از مراجعه بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان، آن دسته از کسانی که تاریخ پایان اعتبار سیستمی آنها از یک فروردین 1400 به بعد است، به شکل خودکار تا تاریخ 31 شهریور ماه سال جاری معتبر شده است.

وی با بیان اینکه دیگر لزومی به حمل دفترچه کاغذی نیست عنوان کرد: بیمه‌شدگان با مراجعه به پزشک و ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات پزشکی استفاده کنند و در صورت قطع بودن سامانه می‌توانند سربرگ دفترچه را ارائه کنند؛ همینطور در‌ صورت عدم دسترسی به سربرگ دفترچه، پزشکان می‌توانند از طریق شماره‌گیری #1666* نسبت به درستی اطلاعات بیمه شده اقدام کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه استفاده از نسخه‌های الکترونیکی از سال گذشته آغاز شده است خاطرنشان کرد: استان زنجان جز استان‌های پیشرو بوده و در این راستا پزشکان‌ ملزم به ارائه خدمات به شکل الکترونیکی هستند.

وی در ارتباط با بیمه شدگان روستایی عنوان کرد: روستاییان تحت پوشش بیمه از طریق نظام ارجاع به پزشک مراجعه می‌کنند بر همین اساس چون ارجاع در سیستم الکترونیکی طراحی نشده از سال گذشته اقدامات اولیه شروع شده و به محض تکمیل فرآیند در سطح دو قرار خواهد گرفت.

شیویاری با بیان اینکه در سال 99 تعداد 6 هزار و 213 نفر بیمار کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت در بیمارستان‌های استان بستری بودند، عنوان کرد: مبلغ 4 میلیون و 420 هزار تومان به ازای هر یک نفر به بیمارستان‌ها پرداخت کردیم و البته این مبلغ در استان‌های مختلف متفاوت است؛ همچنین میانگین سنی بیمه شدگانی که مبتلا به کرونا شدند 62 سال بود که از نظر جنسیتی 47.33 درصد مرد و52.67 درصد زن بودند.

منبع: تسنیم
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org