زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/2/21 -

صادرکنندگان استان زنجان مشکلی در برگشت ارز ندارند

رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه به دلیل بیماری کرونا صادرکنندگان با مشکل صادراتی مواجه شدند گفت: انتظار صادرکنندگان از دولت تسهیل کردن روند صادرات است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
مهدی رنگرونا در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به موضوع برگشت ارز توسط صادر کنندگان اظهار کرد: در حال حاضر صادر کنندگان مشکلی در برگشت ارز ندارند و این کار جزو وظایف صادرکنندگان است.

وی تصریح کرد: صادر کنندگان مجبور هستند برای ادامه دادن روند صادراتی خود ارزشان را برگردانند و این روند هم طبیعی بوده ولی دولت شرایط را ایجاد و برخی از بخشنامه هایی را صادر کرده که روند صادرات را مختل می‌کند.

رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه از دولت می‌خواهیم با توجه به شرایطی که بوجود آمده در روند صادراتی تسهیلگری اتفاق بیفتد افزود: برگشت مالیات ارزش افزوده صادرکنندگان نیز از دیگر مشکلاتی است که صادرکنندگان به دلیل عدم عودت آن با مشکلاتی مواجه شدند.

وی با تاکید براینکه به علت بیماری کرونا و بسته شدن مسیر ارتباط مرزی خیلی از صادر کنندگان متضرر شدند افزود: دولت هیچ گونه تسهیلات حمایتی برای صادرکنندگان در نظر نگرفته است.

رنگرونا عنوان کرد: اگر صادرات متوقف شود خیلی از تولیدکنندگان با مشکل مواجه می‌شوند و باید روند تسهیل‌گری اتفاق بیفتد و صادرکنندگان نباید دغدغه داخلی داشته باشند تا بتوانند از عهده مشکلاتی که به دلیل تحریم‌های ظالمانه اتفاق افتاده و هم چنین مشکلاتی که به دلیل بیماری کرونا بوجود آمده برآیند.

وی با تاکید براینکه شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی در این مدت نیز دچار آسیب جدی شدند افزود: دولت باید یک سری حمایت و توجه ویژه به این شرکت‌ها داشته باشد.

رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه واردات نیز از کشور ترکیه به صورت ترانزیتی انجام می‌شود افزود: حجم واردات بسیار کاهش یافته و به صورت جرئی از ترکیه انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: بخشی از واردات و صادرات از طریق دریایی انجام می‌شود که در این بخش مشکلی وجود ندارد و صادرات هم در این بخش روند عادی را طی می‌کند.

اخبار زنجان

منبع: موج رسا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org