زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/1/29 -

تخصيص 7ميليارد و776ميليون ريال تخفيف به مشتركان خانگی برق كم مصرف استان زنجان

بدنيال اجراي طرح ملي برق اميد كه با هدف تخفيف 100درصدي قبض برق مشتركان خانگي كم مصرف از آبان ماه سال گذشته آغاز شده است ، تعداد 73هزارو 722مشترك برق استان زنجان مشمول پاداش برق رايگان شدند.
تخصيص 7ميليارد و776ميليون ريال تخفيف به مشتركان خانگی برق كم مصرف استان زنجان
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی شركت توزيع نيروي برق استان زنجان، به گفته مهندس عبدالله نثار معاون فروش وخدمات مشتركين اين شركت براي نهادينه كردن فرهنگ مصرف بهينه انرژي برق ونيز تغيير نگرش مصرف كنندگان « بخش خانگي » به استفاده صحيح از منابع انرژي و حفظ محيط زيست با استفاده از ساز و كارهاي تشويقي و بازدارنده ، طرح ملي برق اميد با تصويب هيات وزيران از سال گذشته آغاز شد و استان زنجان همگام با سراسر كشور در اجراي دقيق اين طرح گام هاي موثري برداشت.

وي افزود:در اين طرح مشتركان به سه دسته مشتركان كم مصرف،خوش مصرف و پرمصرف تقسيم مي شوند.و براي هر دسته متناسب با منطقه جغرافيائي، الگوي مصرف برق تعيين شده است و مشتركان برق به تناسب مشاركت در اين طرح از مزاياي تشويقي شامل تخفيف تا 100درصد تعرفه برق بهره مند شده اند.

مهندس نثار مشاركت هم استاني هاي زنجاني را در مدت اجرايي شدن اين طرح را خوب ارزيابي كرد و گفت: از مجموع 370هزار مشترك خانگي خوشبختانه بخش عمده اي در گروه هاي مشتركان كم مصرف و خوش مصرف قرار دارند و تنها 8 درصد از مشتركان در گروه پرمصرف ها هستند و البته مصرف انرژي برق اين گروه بيش از دوبرابر ساير مشتركان است .

وي خاطرنشان كرد : از نتايج عملياتي شدن طرح برق اميد در استان زنجان مي توان به تخصيص پاداش 7ميلياردو766ميليون ريالي به 73هزارو722مشترك برق كم مصرف اشاره كرد كه به نوبه خود تاثير بسزايي در حذف هزينه انرژي برق ازسبد خانوار اين تعداد از مشتركان و همچنين صرفه جويي قابل توجه مصرف انرژي برق در بخش خانگي دارد.

معاون فروش وخدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق استان زنجان ضمن درخواست از همه مشتركان برق به رعايت الگوي صحيح مصرف انرژي برق ، مشاركت حداكثري مردم شهرستان ماهنشان با 21درصد مشاركت را در طرح برق اميد ستودني خواند و تصريح كرد: مردم عزيز با كاهش مصرف برق خود در فصل تابستان به 300كيلووات ساعت در ماه و در فصول ديگر به 200كيلووات ساعت ضمن بهره مندي از تخفيف 100درصدي درقبوض برق خود نقش بسزايي در حفظ منابع وذخاير ملي خواهند داشت.

گفتني است شركت توزيع نيروي برق استان زنجان درحال حاضر با داشتن 14هزارو460كيلومتر شبكه هاي توزيع برق ، 10هزارو424دستگاه پست توزيع برق با ظرفيت 1591مگاولت آمپر به 472هزار مشترك برق در سرتاسر استان خدمت رساني مي كند و خوشبختانه ظرفيت هاي مولد استان موجب شده است تا از مجموع كل مصرف انرژي در استان 51درصد در بخش صنعتي ، 20 درصد در بخش كشاورزي مصرف شده و شاخص انرژي خوبيست كه بيش از 70 در صد انرژي در بخش هاي مولد به بخش هاي توليد ، اشتغال و توسعه اقتصادي كمك مي كند.

شايان ذكر است جهت مشاهده وضعيت قرارگيري هرمشترك در گروه بندي هاي طرح برق اميد، مردم فهيم استان مي توانند با نصب اپليكيشن موبايلي "برق من" از طريق كافه بازار ،گوكل پلي ، وب سايت اين شركت به آدرس WWW.ZEDC.ir و همچنين سايت برق اميد WWW.Bargh-Omid.ir ضمن دريافت خدمات غيرحضوري صنعت برق ، اطلاعات مفيد وكاملي كسب نمايند.
نظرات شما:
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org