زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/2/17 -

درمان هر بیمار کرونا در حدود ۶ میلیون تومان هزینه دارد

بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه های بستری تمام بیماران قطعی یا مشکوک به کرونا را تقبل کرده و باقی هزینه ها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است.

+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
به گزارش سایت زنجان مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان در نشست خبری امروز با اشاره به کسب موفقیت استان زنجان در ارائه خدمات بیمه سلامت در کشور گفت : استان های کشور توسط سازمان  از لحاظ جمعیت و سایر شاخص ها در سه گروه قرار گرفته اند که عملکرد  استان زنجان در گروه خود ، قابل قبول و زنجان از استانهای برتر کشور شناخته شده است .

 دکتر خدیجه ابراهیم خانی ، مدیرکل بیمه سلامت استان در مورد اقدامات بیمه سلامت در زمان شیوع بیماری کرونا توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد .
وی گفت : یکی از خدمات بیمه سلامت که با شرایط ویژه و خاص بیماری کرونا انجام گرفت این بود که بیماران در حدود  ۲۴ ساعت و روی تخت بیمارستان بیمه می شوند .

بدین ترتیب تمامی بیمارانی که مشکوک یا قطعی به بیماری کرونا ارتباط دارند و فاقد پوشش بیمه ای هستند در کمتر از ۲۴ ساعت همزمان با بستری توسط بیمه سلامت خدمات دریافت میکنند.

دکتر ابراهیم به خانی اضافه کرد در اقدامات پیشگیرانه درباره کرونا اضافه کرد برای کم کردن مراجعات حضوری جهت تمدید دفترچه  به دفاتر پیشخوان ، با هماهنگی ایجاد شده تمامی دفترچه هایی که اعتبار آنها تا اول اسفند ۹۸ به پایان می‌رسید در صورتی که برگه ی  سفید داشته باشند تا پایان خرداد امسال قابل استفاده خواهند بود . همچنین در اقدامی دیگر داروهایی که تهیه آنها نیاز  به تایید ماهانه  دارند را در مدت زمان سه ماهه تایید کرده که نیاز به رفت و آمد حضوری کمتر شود .

وی از اقدامات دیگر این سازمان در راستای کاهش مراجعات حضوری  ، پیشرفت در ارائه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری بیمه سلامت را نام برد و افزود: مطابق آمار امروز در حدود ۷۰ درصد خدمات سازمان به شکل الکترونیکی و غیر حضوری انجام میشود که این امر گام بزرگی برای کم کردن مسافرت های شهری و  مراجعات به دفاتر پیشخوان و در نتیجه  آسایش و سلامت بیمه شوندگان گرامی می باشد .

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی  همزمان با بحران کرونا گفت : 
این پرداختها گامی موثر در راستای  کمک و حمایت از مراکز درمانی دانشگاه و خط مقدم مبارزه با کرونا بود
وی درباره پرداخت به دانشگاه علوم پزشکی  اضافه کرد با توجه به شرایط ویژه کشور در زمان شیوع کرونا ، بیمه سلامت در استان  تمام مطالبات ۴ ماهه آخر  سال ۹۷ و نیز مطالبات تا پایان  دی ماه  سال ۹۸ را که مبلغی بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان میباشد را با دانشگاه تسویه کرد .
امید است تزریق این مبلغ به افزایش کیفیت خدمات پزشکی و کاستن مشکلات مراکز درمانی کمک  کرده باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان درباره  تعرفه خدمات پزشکی و  درمانی در سال ۱۳۹۹  نیز توضیحاتی داد .

دکتر ابراهیم خانی  گفت : 
 تعرفه های سال ۱۳۹۹ از طرف شورای عالی بیمه اعلام شده و به نصویب شورای وزیران رسیده است  
طبق این مصوبه  تعرفه خدمات در بخش دولتی رشدی در حدود ۱۷ درصد خواهد داشت و  در بخش خصوصی نیز شاهد رشد ۲۰ درصدی در هزینه ویزیت و رشد  ۱۵ درصدی در هزینه های بستری و هتلینگ و سایر خدمات را شاهد هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان سرانه بیمه هر فرد در سال ۱۳۹۹ را ماهانه مبلغ ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد که با احتساب این مبلغ حق بیمه یک فرد برای یک سال مبلغ ۶۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان می باشد.

 وی افزود: از تمامی هموطنانی که تاکنون بیمه نشده اند و یا در حال حاضر تحت پوشش هیچ گونه بیمه پایه ای نیستند درخواست میشود  هر چه سریعتر برای ثبت نام بیمه سلامت اقدام کنند .
لازم به ذکر است از زمان شروع فرایند  ثبت نام بیمه سلامت تا زمان تحویل دفترچه و اخذ خدمات یک بازه زمانی در حدود ۴۰ روز فرصت لازم است.در نتیجه بهتر است هرچه سریعتر و پیش از نیاز به خدمات  بیمه برای ثبت نام اقدام کنیم .


خدیجه ابراهیم خانی درباره مبلغ حق بیمه افراد با توان مالی کم نیز توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد و گفت : برای اعلام نتیجه ارزیابی وسع ، وزارت رفاه  با توجه به میزان درآمد و سایر شاخص ها به بررسی وضعیت معیشتی افراد ثبت نام کننده می پردازد و در این فرایند که ( ارزیابی وسع ) نامیده میشود ، اگر فرد متقاضی  نیازمند شناخته شود ، تمامی خدمات بیمه سلامت برای وی و خانواده  کاملاً رایگان اجرا می‌شود و در غیر این صورت فرد متقاضی برای اخذ خدمات پوشش بیمه ای ،باید حق بیمه را پرداخت نماید.

دکتر ابراهیم خانی در ادامه توضیحات خود گفت : بیمه سلامت هم چون سایر بیمه های پایه،  ۹۰ درصد از هزینه های مراکز درمانی  دولتی  و ۷۰ درصد هزینه‌های مراجعات سرپایی را برای بیمه شونده خویش  تقبل می کند .
پس بدین ترتیب  می توان نتیجه گرفت چتر حمایتی بیمه های پایه  سازمان تامین اجتماعی،  بیمه سلامت و بیمه نیروهای
مسلح کاملاً یکسان است.

البته  صرفاً در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی،  بیمه شدگان این سازمان از پوشش بیمه ای صد درصدی برخوردار هستند 

مدیرکل  بیمه سلامت استان در پایان اضافه کرد از ۴۷۵  مرکز پزشکی ، ، آزمایشگاه ، داروخانه و سایر مراکز درمانی موجود در استان ، بیمه سلامت با  ۴۲۳ مرکز قرارداد دارد و خدمات این مراکز  در دسترس  بیمه شوندگان این سازمان  است .

اخبار زنجان
نظرات شما:
1399/02/17 17:58:00---سلیمانی
خانم دکتر لطفا خدمات این بیمه رو زیاد کنیدخواهش می کنم.............
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org