زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/2/12 -

جزئیات وام بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۹۹ + نحوه ثبت نام

برخی اخبار منتشره از مقامات مسئول بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی از افزایش وام بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 99 حکایت دارد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
وام بازنشستگان تامین اجتماعی 99 مانند هر ساله توسط این صندوق بازنشستگی پرداخت می شود و همان طور که پیشتر اطلاع رسانی کرده بودیم گمانه هایی مبنی بر افزایش وام مستمری بگیران تامین اجتماعی 99 وجود دارد. بر این اساس اگر خبر مذکور تایید نهایی و اجرایی شود وام بازنشستگان از 3 میلیون تومان به 5 میلیون تومان افزایش می یابد که هر چند این تسهیلات مبلغ قابل توجهی در شرایط معیشتی و اقتصاد کشور نیست اما کمک هزینه ای برای بازنشستگان تامین اجتماعی محسوب می شود. ثبت نام وام ضروری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از اول اردیبهشت 99 آغاز شده است.

 
با این وجود به دلیل محدودیت منابع موجود امکان پرداخت یکباره وام به همه مستمری بگیران وجود ندارد و آن طور که رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی گفته تنها در تهران ششصد هزار بازنشسته تامین اجتماعی داریم که احتمالا به 3 هزار و 500 نفر در این مرحله وام پرداخت می شود.


این درحالی است که امسال وام بازنشستگان تامین کشوری از 5 میلیون به 8 میلیون تومان افزایش یافته و این حکایت از توجه بیشتر به این صندوق دارد.


شایان ذکر است وام بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق بانک رفاه پرداخت می شود و به صورت قرض الحسنه و با سود 6 درصد خواهد بود که اقساط آن ماهانه از حقوق افراد کسر می شود.

 

 

نحوه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی

متقاضیان تسهیلات تامین اجتماعی لازم است به با به همراه داشتن مدارک شناسایی و بازنشستگی خود به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند و درخواست خود را ثبت کنند تا با صلاحدید و تشخیص رئیس شعبه در نوبت پرداخت وام قرار بگیرند و به شعبه مورد نظر بانک رفاه معرفی گردند.


اولویت پرداخت وام با کسانی که است که شعب مربوطه تامین اجتماعی معرفی می کنند و افرادی که قبلا از تسهیلات بازنشستگان تامین اجتماعی استفاده کرده اند فعلا در لیست قرار نمی گیرند تا یکبار به همه متقاضیان پرداخت انجام شود.


البته خبر خوب مدیرعامل بانک رفاه برای بازنشستگان تامین اجتماعی این بود که با فروش 10 درصد سهام شستا در بورس تهران و عواید حاصل از آن امسال علاوه بر افزایش احتمالی مبلغ وام 10 برابر بیشتر وام پرداخت می شود و به تعبیری شاید به 35 هزار نفر پرداخت تسهیلات داشته باشیم.

شرایط دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی

١- سقف این وامها مبلغ ٤٠ میلیون (شاید 50 میلیون) ریال می باشد.

٢- نرخ کارمزد ٦% شامل ٤% در سال سهم سازمان بعلاوه ١,٥% کارمزد سهم بانک عامل و ٠.٥% بیمه عمر متقاضی بوده که تماماً بر عهده وام گیرنده می باشد.

٣- مدت بازپرداخت وام حداکثر ٣٦ ماه با اقساط مساوی ماهانه می باشد.

٤- خسارت تأخیر تأدیه اقساط مطابق مقررات بانک تعیین و بر اساس آن وصول میگردد.

٥- تشخیص نیاز متقاضیان وام به عهده بالاترین مسئول واحد (اداره کل، شعبه، نمایندگی) بوده و مسئولین واحدها مکلفند دقت کافی در احراز نیاز متقاضیان مبذول دارند.

٦- متقاضیان فقط یک بار در سال می توانند از وام مذکور استفاده نمایند و اعطای تسهیلات مجدد منوط به داشتن اعتبار و تسویه حساب کامل بدهی گذشته می باشد.

٧- متقاضیان لازم است فرم پیوست این دستورالعمل را جهت دریافت وام، تکمیل و به شعبه تأمین اجتماعی مربوطه ارائه نمایند. بدیهی است شعبه مذکور پس از اخذ و کنترل مدارک ذیل نسبت به معرفی متقاضی به بانک عامل اقدام مینماید؛

- دفترچه بیمه متقاضی

- گواهی حقوق و تعهد کسر اقساط از شعبه تأمین اجتماعی مربوطه برای مستمری بگیران

- گواهی حقوق و مزایا و تعهد کسر اقساط از محل کار وام گیرنده و ضامن (فقط برای بیمه شدگان)

- احراز حداقل ٢ سال سابقه پرداخت حق بیمه برای بیمه شدگان

٨- هر یک از وام های ذکر شده در قبال سفته عندالمطالبه به میزان ١٢٥% مبلغ وام با امضاء متقاضی، ظهرنویسی ضامن معتبر مورد قبول بانک، ضمانت و تعهد کارفرما (برای بیمه شدگان) خواهد بود .

٩- بانک عامل موظف است پس از اخذ مدارک فوق الذکر و تضمین مندرج در آئین نامه نسبت به پرداخت وام اقدام نماید.

١٠- سایر موارد برابر با مقررات دفتر امور ذخائر و سرمایه گذاری سازمان و بانک عامل خواهد بود.

نظرات شما:
1400/05/12 16:37:25---
سلام میخوام برای وام ثبت نام کنم اما از کجا نمیدونم
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org