زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/1/31 - مدیرکل دامپزشکی زنجان:

مشکلی در تامین واکسن طیور در استان وجود ندارد

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: مشکلی در زمینه تامین واکسن طیور در استان وجود ندارد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +

محمدباقر حاج‌کاظمی در رابطه با تامین واکسن طیور در استان، اظهار کرد: مشکل جدی در تامین واکسن طیور در استان وجود ندارد ولی گاهی اوقات، اظهارات مربوط به کمبود واکسن، به نبود برند مورد نظر مرغ‌دار و تولیدکننده باز می‌گردد؛ قابل ذکر است سه واکسن مهم گامبورو، نیوکاسل و برونشیت برای رفع بیماری در پرورش طیور است.

وی با بیان اینکه در تامین سه واکسن ذکر شده برای رفع بیماری در پرورش طیور در استان مشکلی وجود ندارد، افزود: اما ممکن است مرغ‌داران به دلیل پیدا نکردن برند مدنظر خود دچار مشکل شوند.

این مسئول در رابطه با مشکلات مرغ‌داران و تولیدکنندگان بخش صنعت طیور در ماه‌های پایانی سال و تعطیلات نوروز ۹۹، تصریح کرد: مرغ‌داران و تولیدکنندگان بخش صنعت طیور هر سال در ماه‌های پایانی سال و ایام نوروز همه بخش‌ها به دلیل مسائل مربوط به واردات و نقل و انتقالات دچار مشکلات جدی می‌شوند اما در حال حاضر شرایط به سمت عادی شدن پیش می‌رود.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه در زمینه تامین نهاده مورد نیاز در مورد وضعیت بازار واکسن طیور، مرغ‌داران این روزها با مشکل مواجه هستند، ادامه داد: تامین نهاده مورد نیاز در مورد وضعیت بازار واکسن طیور به عنوان یکی از نهاده‌های ضروری در بحث پرورش طیور است که معمولا در زمینه واکسن کم و کسری وجود دارد اما درحال حاضر شرایط به سمت بهبودی پیش می‌رود.

حاج‌کاظمی، با بیان اینکه انجام صحیح و اصولی واکسیناسیون در امر پیشگیری از بیماری‌های طیور علاوه بر رعایت مسائل بهداشتی اهمیت بسیار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: اگر عمل واکسیناسیون اشتباه و نسنجیده انجام شود عامل ایجاد بیماری و تلفات می‌شود، البته واکسیناسیون در هر منطقه‌ای بستگی به میزان آلودگی و نوع بیماری منطقه متفاوت است.

ایسنا

نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org